Dabartiniame Konstitucijos variante yra nuostata, kad „valstybė laiduoja piliečių teisę gauti senatvės ir invalidumo pensijas, socialinę paramą nedarbo, ligos, našlystės ir kitais įstatymų numatytais atvejais“.
Pagal projektą, žodis „invalidumo“ keičiamas į „neįgalumo“ pensijas.
Pasak pataisą inicijavusios Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkės Monikos Ošmianskienės, sąvoka „invalidumas“ yra menkinanti ir žeminanti, pasaulyje, o taip pat ir Lietuvoje jos naudojimo jau atsisakyta.
M.Ošmianskienės teigimu, nuo 2005 metų Lietuvoje nebeliko sąvokos „invalidumas“, „invalidas“, jas pakeitė sąvokos „neįgalumas“, „negalia“, „neįgalumo lygis“, „darbingumo lygis“.
„Terminai yra labai svarbu, jie yra kolektyvinės sąmonės atspindys“, – tvirtino parlamentarė.
Kiti Seimo nariai ragino prieš darant sprendimus pasitarti su kalbininkais ir sutarti dėl universalaus termino, apibūdinančio žmones su negalia.
Konservatorius Kęstutis Masiulis tvirtino, kad tokiu vieno žodžio keitimu bus atverta Pandoros skrynia ir reikės pakeitimus daryti daugelyje teisės aktų. Be to, anot jo, terminai turėtų turėti pozityviąją konotaciją, o ne prasidėti žodeliu „ne“.
„Reikėtų atrasti normalų terminą, konstatuoju, kad mes neturime to termino“, – sakė jis.
„Negaliu nereaguoti į kolegos pasisakymą. Tas priekyje „ne“..., pavyzdžiui, (Seimo narys – BNS) Arvydas Nekrošius – jau irgi turėtų sukelti kažkokį negatyvą. Keistai skamba. Arba (ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita – BNS) Neliupšienė. Turbūt, kolega, jūsų asociacijos čia netinkamos ir netinkamoj vietoj“, – į K.Masiulio argumentus replikavo demokratas Kęstutis Mažeika.
Seimo Teisės departamentas savo ruožtu atkreipė dėmesį, kad Konstitucija turi būti stabilus teisės aktas, jis neturi būti koreguojamas, pavyzdžiui, vien pasikeitus terminijai.
Be to, pasak Seimo teisininkų, Konstitucija neužkerta kelio įstatymuose, kituose teisės aktuose tiems patiems reiškiniams apibūdinti vartoti kitokius nei Konstitucijos tekste žodžius ar formuluote.
Dėl Konstitucijos pataisų priėmimo Seimas balsuoja du kartus, tarp šių balsavimų daroma ne mažesnė kaip trijų mėnesių pertrauka. Konstitucijos pataisai priimti reikia, kad už ją balsuotų ne mažiau kaip du trečdaliai Seimo narių arba ne mažiau kaip 94 parlamentarai iš 141.