„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2017 04 18

Parlamentarai linksta palikti galimybę miškininkams vaikščioti ginkluotiems

Parlamentarai po svarstymo antradienį pritarė pataisoms, kuriomis valstybiniams miškų pareigūnams ir valstybiniams saugomų teritorijų pareigūnams paliekama teisė nešioti šaunamąjį ginklą. Dalis parlamentarų diskusijoje teigė nesuprantantys, kodėl miškininkai turėtų vaikščioti ginkluoti.
Pistoletas
Pistoletas

Pataisoms, kuriomis yra siūloma suvienodinti pareigūnų teisę tarnybinio būtinumo atveju naudoti fizinę ir psichinę prievartą bei šaunamąjį ginklą, pritarė 68 parlamentarai, 12 balsavo prieš ir 34 susilaikė. Dėl šių pataisų liko dar vienas balsavimas Seimo salėje.

Liberalas Simonas Gentvilas diskusijoje sakė, kad jam nesuvokiama, kodėl urėdai bei aplinkosaugininkai turėtų nešiotis ginklą tarp, jo žodžiais, taikiai miškuose gyvenančių gyvūnų ir grybautojų.

„Negirdėjau, ar yra nutikę kažkokių precedentų, bet perteklinis šaunamojo ginklo naudojimas... To leisi reikėtų kuo mažiau“, – teigė jis.

„Valstietis“ Viktoras Rinkevičius teigė, kad užsienyje parkų lankytojas jaučiasi kaip svečias, o pas mus formuojamas toks požiūris, kad jis – potencialus nusikaltėlis, kurį reikia pasitikti su ginklu. Tuo metu užsienyje, anot parlamentaro, nuotaika ir atmosfera visai kitokia.

„Ir taip paukščiukai mažai veisiasi. Saugojome teritorijoje negalima rėkauti, o jūs siūlote šaudyti“, – stebėjosi Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Juozas Liesys.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Lūšis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Lūšis

Socialdemokratas Artūras Skardžius sakė, kad reikėtų įstatymu leisti miškininkams turėti rimtus kovinius ginklus, o ne tokius, kurie skirti tik pagąsdinti, nes miškuose pilna lūšių ir vilkų.

Konservatorius Paulius Saudargas pastebėjo, jog miškų pareigūnams tenka susidurti su brakonieriais, kurie būna ginkluoti, o neginkluotų aplinkosaugininkų jie nebijo.

„Mašinos stabdomos nestoja, kartais pagrasinama ginklu. Tiktai tokios situacijos yra pakankamai pavojingas, žinia, kad miškininkai galėtų turėti ginklą, atgrasytų nuo pasipriešinimo pareigūnams“, – sakė jis.

Šias pataisas inicijavo Aplinkos ministerija, ministras Kęstutis Navickas anksčiau yra sakęs, kad toks teisinis reguliavimas sudaro galimybę, esant poreikiui, greitai aprūpinti valstybinius miškų pareigūnus ir valstybinių saugomų teritorijų pareigūnus šaunamaisiais ginklais.

„Tokiu atveju pareigūnai visų pirma būtų specialiai parengiami veikti situacijomis, susiejamomis su šaunamo ginklo panaudojimu, o vėliau reguliariai organizuojamas jų kvalifikacijos tobulinimas bei teorinių ir praktinių įgūdžių tikrinimas“, – yra sakęs jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs