Antradienį už prezidentės vetuotas Visuomenės informavimo įstatymo pataisas su jos pataisymais balsavo 79, prieš – 3, susilaikė 26 Seimo nariai.
Seimo priimtas įstatymo pataisas D.Grybauskaitė vetavo liepos mėnesį, teigdama, kad taisant teisės aktą buvo išbraukta nuostata, draudžianti partijoms būti viešosios informacijos valdytojoms ir rengėjoms.
Linas Balsys teigė, kad reikia eiti ne draudimų, o leidimų keliu, tik taip turėsime pliuralistinę visuomenę, kurioje vyraus nuomonių įvairovė.
Nuostatai, draudžiančiai savivaldybės įmonėms leisti periodinius leidinius su paslėpta politine reklama, prezidentė pritarė ir jos Seimui nesiūlė keisti.
Buvęs D.Grybauskaitės patarėjas, dabar – aršus jos kritikas parlamentaras Linas Balsys teigė, kad reikia eiti ne draudimų, o leidimų keliu, tik taip turėsime pliuralistinę visuomenę, kurioje vyraus nuomonių įvairovė.
Jo teigimu, žmonės patys geba atsirinkti sau priimtinas idėjas, ir daug geriau, jei jas partijos reikš atvirai, o ne per paslėptą įtaką žiniasklaidai.
„Tai skirta susidoroti su partijomis, kad nebūtų įvairovės, kad išliktų kelios partijos, kurios dalintųsi mokesčių mokėtojų pinigus. Tokie pasiūlymai veda prie autoritarizmo valstybėje“, – posėdyje kalbėjo jis.
Parlamentaras Vytautas Matulevičius teigė menantis laikus, kai žiniasklaida buvo partinė, ir šių laikų nesiilgintis.
Jis, kaip ir L.Balsys, tvirtino, kad draudimų nereikia. V.Matulevičiaus nuomone, reikia numatyti sankcijas politikams už tai, kad jie daro sau reklamą už mokesčių mokėtojų pinigus, o tuo metu partijos turi turėti tokias pat teises, kaip ir kiti juridiniai asmenys.
V.Matulevičiaus nuomone, reikia numatyti sankcijas politikams už tai, kad jie daro sau reklamą už mokesčių mokėtojų pinigus.
Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis ramino, kad partijos ir toliau galės leisti biuletenius, kuriais informuodavo visuomenę, o įstatyme kalbama apie rimtas žiniasklaidos priemones.
„Čia kalbama apie tai, kad partijos nemanipuliuotų žiniasklaidos nuomone“, – pridūrė jis.
Darbo partijos atstovas Kęstutis Daukšys buvo nusiteikęs pesimistiškai, jo teigimu, nuo šių pataisų niekas nepriklausys: „Kaip valdė žiniasklaidą asmenys, kurie susiję su partijomis, taip valdys. Veto jiems yra gerai – neatsiras konkurentų. Reikia žiūrėti, kaip politikai įtakoja žiniasklaidą nepriklausomai nuo to, kam ji priklauso. Žiniasklaidos skaidrumo tai nei padidins, nei sumažins.“
Startą davė savigyra užsiėmęs R.Malinauskas
Laikraščio savininku tapo viešųjų ryšių agentūros „VIP Communications“ steigėjas Darius Gudelis.
Taisyti Visuomenės informavimo įstatymą parlamentarai ėmėsi kilus aršiai diskusijai dėl Druskininkų švietimo centro leisto savaitraščio „Mano Druskininkai“, kuris, kaip ne kartą akcentavo vietiniai druskininkiečiai, buvo propagandinis miesto mero, Socialdemokratų partijos vicepirmininko Ričardo Malinausko organas. Žurnalistų etikos inspektoriui priėmus sprendimą, kad savivaldybės įstaiga negali leisti periodinio leidinio, jis buvo ne uždarytas, o perduotas kitam savininkui.
Šių metų gegužę laikraščio savininkas pasikeitė – juo tapo viešųjų ryšių agentūros „VIP Communications“ steigėjas Darius Gudelis. Tačiau leidinį ir toliau remia Druskininkų savivaldybės valdomos bendrovės.