Seimo statutas numato, kad bendriems interesams konkrečiu klausimu įgyvendinti Seimo nariai gali jungtis į laikinąsias grupes.
Tokia grupė gali būti sudaryta, jeigu dėl jos kūrimo pasirašo ne mažiau kaip 5 Seimo nariai.
Svarstydamos konkrečius klausimus laikinosios grupės gali naudotis tam tikromis Seimo frakcijos teisėmis.
Parlamentarai yra susiskirstę pagal etnografinius regionus. Tarkime, veikia Laikinosios Aukštaičių, Dzūkijos bičiulių, Mažosios Lietuvos, Sūduvos bičiulių, Žemaičių grupės.
Dalis Seimo narių taip pat yra susiskirstę pagal šalies vietovių bičiulius – Kauno regiono, Kėdainių, Lietuvos pajūrio, Neringos, Sostinės, Šiaulių krašto, Tauragės regiono grupes.
Veikia laikinoji Buvusių merų, „Seimo irklavimo klubo“, Lietuvos kariuomenės veteranų rėmimo, Moterų, Vytauto Didžiojo universiteto absolventų „ŽŪA Alumni“ grupės.
Taip pat – laikinosios grupės „Aplinkosaugos entuziastai“, „Dėl sveikatos paslaugų suteikimo ir prieinamumo per COVID-19 pandemiją“, Gyvybės mokslų puoselėjimo, Etno bičiulių, Kultūros paveldo, Europos kultūros kelių ir Šv. Jokūbo kelio grupės.
Kai kurie parlamentarai susibūrę į parlamentinių ryšių su tam tikromis valstybėmis ar užsienio šalių regionais laikinąsias grupes.
Yra parlamentinių ryšių su demokratine Rusija, su Honkongu (Kinijos Liaudies Respublika), su Iraku, su Kinijos Respublika (Taivanu), su Tibetu grupės.
Be to, tarp laikinųjų grupių yra „Krymo deokupacijos parlamentinė platforma“, „Už demokratinę Baltarusiją“.