Apie tai, kad V.Ąžuolas galėjo iškeliauti pailsėti į Egiptą, o tiksliau – į kurortinį Šarm el Šeichą, antradienį pranešė 15min skaitytojas.
Jis teigė parlamentarą pamatęs lėktuve.
Įsitikinau, kad ten tikrai Seimo narys.
„Skridau tame pačiame lėktuve. Seimo narys skrydžio metu du kartus ėjo į tualetą – pirmą kartą pamatęs pagalvojau, kad gal klystu, tačiau antrą kartą, kai Seimo narys netaisyklingai dėvėjo kaukę (ji nedengė jo nosies), įsitikinau, kad ten tikrai Seimo narys.
Vėliau stovėjau už jo eilėje prie pasų kontrolės. Jis dėvėjo bordinės spalvos megztinį ir buvo su melsvais džinsais“, – 15min rašė jis.
Piliečio „nepatvirtintomis žiniomis“, į Lietuvą V.Ąžuolas turėtų sugrįžti sekmadienį: „Lietuvoje lėktuvas leidžiasi apie 18.30 val.“
Kolegos nieko nežino
Sprendžiant iš posėdžių protokolų, leidimo V.Ąžuolui išvykti į užsienį Seimo valdyba nedavė.
Kur jis dingo ir kodėl nepasirodė trečiadienio Seimo posėdyje, jo kolegos teigė nežinantys.
Parlamento „valstiečių“ frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė patvirtino, kad politikas frakcijos posėdyje ryte nedalyvavo, o kur jis, A.Norkienė sakė nežinanti.
„Tikrai nežinau. Kai nuotoliniu bendravom, jis tikrai buvo, o šiandien gyvai tikrai nemačiau“, – kalbėjo politikė.
Seimo valdybos narys „valstietis“ Jonas Jarutis, paklaustas, ar V.Ąžuolas kartais neišvyko į Egiptą, taip pat tikino to nežinantis.
„Nežinau. Tiek toli, kurgi čia“, – kalbėjo jis.
Į darbus sugrįš kitą savaitę
V.Ąžuolo padėjėja Ernesta Grubinskienė tikino dar trečiadienį iš ryto kalbėjusi su Seimo nariu.
„Kad ir šiandien ryte bendravom, reikalus tvarkėm“, – teigė ji.
Paklausta, ar V.Ąžuolas Lietuvoje, padėjėja tvirtino to nežinanti, bet pažadėjo pasiaiškinti situaciją.
Vėliau E.Grubinskienė informavo, kad politikas turi sveikatos problemų ir į jokią kelionę nėra išvykęs.
„Sveikatos problemos. <...> Kitą savaitę jau turėtų būti viskas gerai“, – sakė ji.
Padėjėja teigė, kad V.Ąžuolas dalyvaus artėjantį trečiadienį vyksiančiuose parlamento komitetų posėdžiuose, nors tų komitetų, kuriems Seimo narys priklauso – Biudžeto ir finansų bei Ateities, posėdžiai tądien kol kas nesuplanuoti.
Jie įvyks šį penktadienį.
V.Ąžuolas: turiu įsipareigojimų šeimai
Vėliau trečiadienį V.Ąžuolas pranešė, jog su sutuoktine dėl asmeninių priežasčių išvyko į Egiptą.
Išvykome skubiai dėl asmeninių priežasčių, kurių nekomentuosiu.
„Išvykome skubiai dėl asmeninių priežasčių, kurių nekomentuosiu.
Noriu pabrėžti, kad Seime darbą atlieku sąžiningai, taip pat sąžiningai tarnauju rinkėjams, tačiau šeima man yra svarbiausia ir turiu įsipareigojimų būti šalia savo žmonos ir vaikų“, – pažymėjo jis.
Tiesa, politikas pabrėžė, kad nesukėlė jokio tarptautinio konflikto, teigė, kad skirtingų pažiūrų Seimo nariams taikomi dvigubi standartai.
„Šiai Seimo daugumai, būsiu visada kaltas ne dėl šios kelionės, o dėl politinių pažiūrų. Jie visada ras, kaip nubausti „valstietį“, o analogiškoje situacijoje saviškį tyliai pabarti. Ne paslaptis, kad tokių atvejų būta ir ne vienas.
Be to, aš čia nesukėliau jokio tarptautinio konflikto, kaip kai kurie šios valdančiosios daugumos komitetams vadovaujantys politikai“, – atkirto V.Ąžuolas, matyt, turėdamas omeny konservatoriaus, Užsienio reikalų komiteto pirmininko Žygimanto Pavilionio vizitą Sakartvele.
Po jo kilo dalies politikų pasipiktinimas, esą Ž.Pavilionis pakenkė Lietuvos ir Sakartvelo santykiams, padarė reputacinę žalą Lietuvai.
Paklaustas, ar neserga, kaip teigė jo padėjėja, V.Ąžuolas atsakė šiuo metu besijaučiantis gerai.
„Savo sveikatos nekomentuosiu, tačiau šiuo metu jaučiuosi gerai. Su padėjėjais bendraujame gražiai ir esu dėkingas už rūpestį“, – komentavo jis ir į Lietuvą pažadėjo sugrįžti sekmadienį.
Kada galima nedalyvauti posėdžiuose?
Pagal Seimo statutą, Seimo nariai gali nedalyvauti Seimo plenariniuose, komitetų ar komisijų posėdžiuose, bet dėl svarbios, pateisinamos priežasties.
Tokiomis priežastimis laikomas laikinas Seimo nario nedarbingumas, komandiruotė, atostogos vaikui prižiūrėti ar kitos svarbios aplinkybės, taip pat nedalyvavimas posėdžiuose Seimo valdybos pritarimu.
Jei Seimo narys nepraneša, kad posėdyje nedalyvaus, arba nenurodo nedalyvavimo priežasčių, laikoma, kad posėdis praleistas be svarbios pateisinamos priežasties.
Ginčus, ar Seimo nario nedalyvavimo posėdžiuose priežastys svarbios ir pateisinamos, sprendžia Etikos ir procedūrų komisija.