Šiųmetės ekspozicijos pavadinimas – „Sugrįžimai III“, joje bus eksponuojami 22 tapytojų darbai. Pirmosios dvi parodos „Sugrįžimai“ sulaukė didelio pasisekimo, jas aplankė patyrę ir jaunieji dailininkai bei menui neabejingi lankytojai.
D.Gruodienė pagal specialybę yra ekonomistė, G.Gruodis – inžinierius. Lyg ir nieko bendro neturintys su menu, Gruodžiai garsėja kaip meno puoselėtojai, kolekcininkai, turintys sukaupę, nemažą vertingų darbų kolekciją, jie rengia labdaringas akcijas, organizuoja kūrybines stovyklas „Bikuškio“ dvare šalia Utenos, prie Alaušo ežero. D. ir G.Gruodžiams, po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo susigrąžinus Bikuškio dvarą, jame organizuojami Lietuvos menininkų vasaros plenerai.
Dvarai – atgimusios meno oazės
Dvarai Lietuvoje senais laikais buvo meno ir kultūros židiniai. Juose skambėjo muzika, buvo statomi spektakliai, kaupiamos meno kolekcijos. Pasak D.Gruodienės, šiuo metu daugelyje dvarų vėl vyksta kultūrinis gyvenimas, bet 1999 metais sukviesti profesionalių menininkų plenerą dar buvo nedrąsu. Tačiau nemažomis Bikuškio dvaro šeimininkų pastangomis pavyko atkurti dvarų paveldą – atgaivinti meno ir mecenavimo tradicijas dvare.
Plenerų „idėjinis vadas“ yra D.Gruodienė. Už kūrybines iniciatyvas ji buvo apdovanota Vilniaus miesto šv. Kristoforo statulėle, taip pat yra Dailės akademijos tarybos narė, Valdovų rūmų atstatymo paramos fondo steigėja, Vilniaus klubo narė, Lietuvos dailininkų sąjungos garbės narė.
2010 metais vyko jubiliejinis, 30-asis, tapytojų pleneras. Per tą laikotarpį Bikuškio dvare pabuvojo daugiau kaip 260 tapytojų iš visos Lietuvos. Tarp jų būrys klaipėdiečių: A.Jusionis, A.Vosylius, L.J.Jankus, V.Viningas ir kiti.
Parodos atidarymas – lapkričio 12 d., penktadienį, 17 val., „Klaipėdos galerijos“, prekybos centre „Herkaus galerija“ (H. Manto g. 22), II aukšte.