Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 05 25

Partnerystės įstatymo kritikai Seimui įteikė 48 tūkst. parašų

Partnerystės įstatymo projektui pasiekus Seimą, parlamentui ir prezidentui įteikta peticija prieš lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą. Ją, kaip teigiama, pasirašė 48 711 įstatymo kritikų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Homoseksuali pora
Homoseksuali pora / 123RF.com nuotr.

Antradienį teikiamo įstatymo kritikai mano, kad taip bus siekiama apeiti Konstitucijos reikalavimus santuokai ir pakeisti teisinę šeimos sampratą Lietuvoje.

„Partnerystės įstatymas įteisins alternatyvą civilinei santuokai, kuri kurs šeimos santykius tarp vienos lyties asmenų. Savo turiniu partnerystė yra santuoka, tik kitu pavadinimu. Pamatinės konstitucinės vertybės gali būti keičiamos tik referendumu, kaip numato Konstitucijos 9 straipsnis“, – teigiama pranešime.

Peticijos organizatoriai ragina balsuoti prieš Partnerystės įstatymą, o dėl šeimos sampratos apibrėžimo Konstitucijoje reikalauja surengti referendumą.

„Kelių įtakingų politikų entuziazmas dėl partnerystės įteisinimo neturėtų viršyti Konstitucijos kūrėjų intencijų ir absoliučios daugumos visuomenės nuostatų klausimu, kuris yra apibrėžtas ne eiliniu, bet aukščiausiu šalies įstatymu. Pamatinės konstitucinės vertybės turėtų būti keičiamos vieninteliu sąžiningu keliu – referendumu. O buldozeris, kuris dabar važiuoja, pavyzdžiui, Tėvynės Sąjungos prezidiumo įpareigojimas partiečiams nepalaikyti referendumo dėl partnerystės, niekaip nedera su laisvu Seimo nario mandatu ir demokratija apskritai“, – teigia parašus politikams perdavusio Laisvos visuomenės instituto direktorė Diana Karvelienė.

Visuomenininkų atstovė mano, kad įstatymu bandoma sukurti „alternatyvią santuokos formą“.

15min primena, kad antradienį prasidėjus Seimo posėdžiui, opozicionieriai iš posėdžio darbotvarkės siekė išbraukti Partnerystės įstatymo projektą ir lydinčiuosius teisės aktus. To padaryti nepavyko: už tokį pasiūlymą balsavo 57 Seimo nariai, prieš – 55, 14 balsuodami susilaikė.

Projektu partnerystė apibrėžiama kaip oficialiai registruotas dviejų asmenų bendro gyvenimo faktas, siekiant sukurti, plėtoti, apsaugoti partnerių santykius.

Nurodoma, kad tie santykiai grindžiami pastoviais „emocinio prieraišumo, tarpusavio supratimo, atsakomybės, pagalbos, pagarbos ir ar panašiais ryšiais bei savanorišku apsisprendimu prisiimti tam tikras teises ir pareigas“.

Projektu siūloma leisti partneriams paveldėti turtą be papildomų mokesčių, sukuriami tam tikri asmeninio pobūdžio partnerio įsipareigojimai, t. y. pagarba, lojalumas, partnerio išlaikymo pareiga partnerystės nutraukimo atveju.

Įstatymas leistų pasirinkti partnerio arba naudoti bendrą pavardę, būtų įteisinta galimybė įgalioti veikti vienas kito vardu ir interesais, atstovauti sveikatos priežiūros srityje, gauti su partnerio sveikata susijusią informaciją, įrašoma galimybė neliudyti vienas prieš kitą teisme ir kt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais