„Socialdarbiečiai“ siekė, kad dotacija jiems būtų skirta dar šiemet ir tam valstybė skolintųsi. Seimas buvo tam pritaręs, tačiau prezidentė pataisas vetavo. Atmesti prezidentės veto valdantiesiems nepavyko.
Viena to priežasčių – kad įstatymo nepalaikė ir visa valdančioji dauguma. Pavyzdžiui, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas, įstatymą vadinęs korupciniu.
„Tai atrodo makabriškai. Tai yra politinė korupcija ir tai reikia pasakyti. Ir tų prašytojų logika tokia, kad mes turime duoti jiems pinigų, ir tik tuomet jie balsuos. Tikiuosi, visuomenė tai įvertins ir nepatikės kito mandato“, – LRT.lt spalio 12 dieną citavo V.Bako susitikime su rinkėjais Joniškyje ištartus žodžius.
Paskui V.Bakas dar ne kartą žiniasklaidai ir Seimo salėje kritikavo siūlymą, vadino jį korupciniu.
„Mes savo frakcijoje, (...) lankstydamiesi mūsų koalicijos partnerių atstovams, kurie susipainioję gyvenime tarp politikos, verslo, kažkur pasiklydę... jeigu mes jiems lankstysimės, jeigu mes jiems mokėsime po 200 tūkst. eurų, jeigu skalbsime jų mundurus, mes mokėsime labai didelę reputacinę kainą kaip politikai“, – Žinių radijui paskutinę spalio dieną sakė parlamentaras.
Tačiau ketvirtadienį jis balsavo už įstatymą su prezidentės teiktomis pataisomis.
Jos dėl dotacijos „socialdarbiečiams“ įstatymą pataisė tik tiek, kad valstybės dotacija partijai, kuri turi atstovų Seime, bet rinkimuose nedalyvavo, galės būti bus skirta ne šiemet, o kitais metais.
Šiuo metu Seime tėra viena partija, kuri nėra dalyvavusi rinkimuose. Tai – Lietuvos socialdemokratų darbo partija, „valstiečių“ koalicijos partnerė. Tai kodėl V.Bakas nebegalvoja, kad finansuoti šią, rinkimuose nedalyvavusią, partiją nederėtų?
Jis pats sako, kad nuomonės nekeitė. „Aš pritariau prezidentės veto. Bus stiprinamos visos partijos – ne tik socialdarbiečiai“, – 15min paprašytas paaiškinti balsavimo motyvus, ketvirtadienį sakė V.Bakas.
„Turi būti įstatymai priimami ne vienai partijai, o visoms. Būtent šis projektas yra skirtas ne socialdemokratų darbo partijai, kaip iki šiol, bet skirtas visoms partijoms. Tokiu jis tapo tada, kai buvo atsižvelgta į prezidentės pataisas“, – tęsė jis.
Tiesa, jis teigia iki šiol manantis, kad partijos valstybės dotacijų neturėtų gauti tol, kol negavo rinkėjų pasitikėjimo ir nedalyvavo rinkimuose.
„Aš ir dabar taip pasisakau. Lygiai taip pat pasisakau. Į tas pastabas, kurias mes kėlėme, buvo atsižvelgta. Taip pat ir prezidentė pasakė savo pastabas ir mes balsavome už tą projektą, kuris nepapirkinėtų atskirų partijų, o būtų taikomas visoms politinėms jėgoms“, – dėstė jis.
V.Bakas sutiko, kad įstatymas ir dabar liko taisytinas.
Seimo narys sako, kad sprendimą balsuoti už pataisas priėmė savarankiškai ir tikina, kad frakcijoje ketvirtadienį ryte nesulaukė prašymų dalyvauti balsavime ir padėti priimti Politinių partijų įstatymą.