Pirmojo šeimininkas dėl to raukia nosį, o Neringos turizmo specialistai didžiuodamiesi šypsosi, rašo „Lietuvos rytas“.
Pasaulyje garsus kelionių gidas „Lonely Planet“ Kuršių neriją įtraukė į geriausių paplūdimių dešimtuką, o greta Druskininkų įkurtas Grūto parkas keisčiausių muziejų sąraše užima ketvirtą vietą.
Sovietinėmis skulptūromis, bylojančiomis apie penkių dešimtmečių mūsų šalies okupacinę patirtį, muziejus po atviru dangumi nusileido Paryžiaus kanalizacijos, Japonijoje esančiam Parazitologijos muziejui ir Islandijos falologijos muziejui.
„Tų užsieniečių humoro aš nesuprantu. Be užrašo „Dabar juokitės“ negali jo suprasti“, – tokiu pripažinimu stebėjosi ir net piktinosi Grūto parko šeimininkas Viliumas Malinauskas.
Grūto parką, kuris dešimtmetį rinkus Lenino ir kitų ideologų skulptūras įkurtas 2001-aisiais, kasmet aplanko 120 tūkst. turistų. Pusė iš jų – užsieniečiai.
„Mūsų muziejų tegul vertina ir į dešimtukus renka specialistai – genocidu besidomintys istorikai. O čia „šoumenai“ nusprendė“, – irzulio neslėpė V.Malinauskas.
Tuo metu Neringos turizmo specialistai, sulaukę įvertinimų užsienyje, džiugiai trina rankas.
Aukščiau Neringos paplūdimių „Lonely Planet“ yra tik Egipto Dahabo paplūdimys. Žemiau liko Meksikos, Amerikos, Tailando ir kitų šalių kurortų pajūrio ruožai.
„Puoselėjame didelių lūkesčių, kad „Lonely Planet“ įvertinimas atsispindės skaičiuojant ateinančių metų turistų srautą“, – vylėsi Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ turizmo informacijos specialistė Neringa Matačiūnaitė.
Šiais metais Kuršių nerija daugiausia turistų sulaukia iš Vokietijos, Prancūzijos, Austrijos, Lenkijos, Čekijos, Baltarusijos, Ispanijos, Italijos. Gausiau šiame krašte lankosi kitų Baltijos šalių, taip pat Azijos gyventojai.
Nuo liepos pabaigos padaugėjo svečių iš Rusijos, bėgančių nuo didelių karščių savo šalyje.