Žmonės grupelėmis važiuoja į šį muziejų iš visos Europos. Kalvystės muziejaus kalvėje galima ne tik pamatyti senovės prūsų ir kuršių papuošalus, bet ir pamėginti juos pasidaryti patiems.
Muziejaus etnografas Dionyzas Varkalis pasakojo, kad atėję žmonės čia pat sėda prie didelio stalo, gauna visas reikalingas medžiagas papuošalų gamybai, ir jo padedami, mokosi daryti papuošalus, o po pora valandų trunkančios pamokos, pasidarytus dirbinius lankytojai pasiima sau visiškai nemokamai. Viena pamoka vienam žmogui kainuoja 5 Lt.
„Aš įkūriau muziejų, noriu, kad jis egzistuotų, mane ne pinigai domina, mane domina šitas sudėtingas mūsų krašto kultūrinis palikimas, krašto istorija. Svarbiausia sudominti prūsų ir kuršių praeitimi”,– atviravo kalvystės muziejaus įkūrėjas ir etnografas D. Varkalis.
Visi dirbiniai – apyrankės, žiedai, sagės, papuošalai ant kaklo – gaminami iš žalvario, pagal archeologijoje rastus tikrus žalvarinius ar sidabrinius papuošalus. Dominuoja pagoniškos detalės, ornamentai, ypač žalčių atributika. Į muziejaus kalvę susipažinti su nepaprasta istorija ir išsikalti papuošalų ateina įvairiausio amžiaus lankytojai.
Pamokos metu D. Varkalis lankytojams parodo labai įdomius ir brangius akmenis, brangakmenius, kristalus.