Pagal ją, žiniasklaida nepasitiki 34 proc. apklaustųjų (rugsėjį – 32,1 proc.), pasitiki – 24,6 proc (rugsėjį – 27,1 proc.).
„Yra bendros tendencijos, kurios susietos gal ne tik pas mus su socialiniais tinklais, internetine žiniasklaida, portalais. Jeigu anksčiau kažkada žmonės sakydavo – buvo parašyta laikrašty, kaip apie galutinį argumentą, o dabar jau sunkiai kažkas gali pasakyt, kad buvo parašyta kažkur portale“, – BNS sakė „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.
Jo teigimu, labiausiai žiniasklaida pasitiki Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos elektoratas.
„Praktiškai – pozicija, o opozicinių partijų elektoratai nepasitiki. Jiems atrodo, kad čia yra valdžios pritarėjai, taip sakant“, – teigė bendrovės vadovas.
Pasak V.Gaidžio, pasitikėjimas žiniasklaida mažėja pastaraisiais mėnesiais, vis „kartojami rekordai“.
Kaip ir anksčiau, gyventojai labiausiai pasitiki ugniagesiais-gelbėtojais. Taip tvirtino 90,3 proc. apklausos dalyvių.
Toliau rikiuojasi policija, ja pasitiki 65,5 proc. respondentų, „Sodra“ – 61,4 proc., kariuomene – 59,6 proc., švietimu – 52,3 proc.
Labiausiai gyventojai nepasitiki partijomis, jos turi didžiausią neigiamą reitingą. Apklausos duomenimis, partijomis nepasitiki 57,8 proc. apklausos dalyvių, pasitiki – 8,3 proc.
Seimu nepasitiki 55,5 proc. respondentų, pasitiki – 11,1 proc., Vyriausybe – 39,7 proc. nepasitiki ir 18,2 proc. pasitiki.
Reprezentatyvią gyventojų apklausą telefonu laikraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu „Vilmorus“ atliko spalio 15-22 dienomis, apklausta 1000 žmonių.