„Taip, aš nebesu valdybos narys“, – BNS patvirtino G.Dusevičius, kuris šias pareigas ėjo nuo 2015 metų rugpjūčio.
Anksčiau jis buvo ilgametis „Hansabanko“ (dabar – „Swedbank“) valdybos pirmininkas.
Sostinės savivaldybės nekilnojamojo turto projektus prižiūrinčiai VVK šiuo metu vadovauja Andrius Velutis. Jis į šias pareigas paskirtas po to, kai buvęs VVK vadovas Renatas Dūdonis tik po mero Remigijaus Šimašiaus raginimų kompanijos valdybos sprendimu atleistas balandžio pabaigoje. G.Dusevičius tuomet teigė, kad R. Dūdonis atleistas, „kad įmonė galėtų dirbti toliau“ bei pripažino, kad sprendimas priimtas ir dėl 15min paskelbtos informacijos, kad R.Dūdonio svainis Mantas Kurlianskas per tarpininkus abejotinomis aplinkybėmis įsigijo dalį didelės vertės žemės sklypo Vilniaus centre.
Pastaruoju metu VVK sulaukė aštrių priekaištų iš Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT).
VPT pareikalavo, kad VVK nutrauktų 123 tūkst. eurų vertės sutartį su bendrovės „Statybų kodas“ vadovaujamu konsorciumu. Įmonė Vilniaus lopšelio-darželio „Ąžuolas“ modernizavimo papildomų darbų konkursą paskelbė tuomet, kai didžioji dalis jų jau buvo baigta, pranešė VPT.
Konkurso laimėtojos – bendrovės „Statybų kodas“, „Ukmergės statyba“, „Stamena“ ir „Irdaiva“. Pastaroji dažniausiai laimi Vilniaus švietimo ir gydymo įstaigų statybos ar rekonstrukcijos konkursus.
„Panašu, jog Vilniaus vystymo kompanija žaidžia žaidimą „kaip geriau pasislėpti nuo viešųjų pirkimų“.
Bendrovė taip demonstruoja ne tik neprofesionalumą, bet ir teisinį cinizmą“, – pranešime sako VPT direktorė Diana Vilytė.
VPT duomenimis, per pastaruosius 5 metus „Irdaiva“ su VVK pasirašė 18 per 5,8 mln. eurų vertės sutarčių, kurių bendra vertė sudaro apie trečdalį visų VVK pirkimų, o kartu su kitomis įmonėmis jos užsakymų suma per šį laiką viršijo 51 mln. eurų.
Naujasis VVK vadovas Andrius Velutis, prieš įsidarbindamas kompanijoje, dirbo projektuotoju ir rengė darbų projektus, kuriuos įgyvendindavo „Irdaiva“.