Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute atliktas lapių ir usūrinių šunų vakcinacijos efektyvumo tyrimo rezultatas siekė 86,8 %. Tai reiškia, kad dauguma laukinių gyvūnų įgijo imunitetą šiai pavojingai ligai.
Per pirmąjį šių metų pusmetį ištyrus 648 gyvūnų mėginius, nustatyta tik 30 pasiutligės atvejų, iš jų sirgo – 20 laukinių ir 10 naminių gyvūnų, tuo trapu per 2007 metų pirmąjį pusmetį buvo nustatyta 315 pasiutligės atvejų (239 laukiniai ir 76 naminiai gyvūnai).
Anot VMTV Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausiojo veterinarijos gydytojo Antano Paliučio, sėkmingai ir kompleksiškai vykdant pasiutligės likvidavimo programos priemones, tikimasi, kad ši liga po kelerių metų visiškai pasitrauks iš Lietuvos. Tai rodo ir vis augantis vakcinacijos efektyvumo procentas. Specialisto nuomone, ateinančiais metais statistikos rodikliai bus dar geresni, nes VMVT dėjo daug pastangų derybose su Europos Komisija, siekiant, kad kovos su pasiutlige geografija būtų išplėsta ir kaimyninėse šalyse.
„Pasiutligės šaltinis gamtoje – ne vien laukiniai gyvūnai. Kovojant su šiuo virusu, labai svarbu laiku užkirsti kelią infekcijos plitimui, vykdyti prevencijos priemones. Pagal VMVT patvirtintą pasiutligės likvidavimo programą, viena iš kovos priemonių – naminių kačių ir šunų vakcinacija. VMVT tikisi visuomenės supratimo ir primena, kad gyvūnų šeimininkai privalo paskiepyti savo augintinius nuo šios tiek jiems, tiek žmonėms pavojingos ligos“, – sakė A. Paliutis.
VMTV šių metų rugsėjo pabaigoje pradės vykdyti rudeninį laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos etapą.