Kalendoriuje suplanuoti pagrindiniai Europos Sąjungos darbotvarkės įvykiai: Europos Vadovų Tarybos, ES Ministrų Tarybos, Nuolatinių atstovų komitetų (COREPER I ir II), Politinio ir saugumo komiteto posėdžiai, neformalūs aukšto lygio susitikimai Lietuvoje, praneša Užsienio reikalų ministerija.
„ES šalims pateikėme Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai politinį kalendorių: žengtas dar vienas svarbus ir atsakingas žingsnis pasirengimo procese“, – sakė Lietuvos nuolatinis atstovas ES ambasadorius Raimundas Karoblis.
Šis kalendorius paskelbtas ir išplatintas ES šalims narėms. Jo turinys iki Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai dar gali būti koreguojamas.
Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginiai skirstomi į keletą kategorijų: aukščiausio lygio (valstybės ir parlamentų vadovų, ministrų susitikimai), ekspertų (ministerijų departamentų direktorių, tarnybų ir agentūrų vadovai, ES darbo grupių susitikimai), Lietuvos Seimo pirmininkavimo ES Tarybai susitikimus ir nevyriausybinių organizacijų bei socialinių partnerių renginius.
Pirmininkavimo metu planuojama surengti daugiau nei 50 formalių ir neformalių tarybų posėdžių. Pirmininkaujanti šalis įpareigota vadovauti darbo grupėms, kuriose visų valstybių narių atstovai aptaria ES klausimus. Iš viso planuojama surengti apie 3 tūkstančius susitikimų Briuselyje ir Liuksemburge, Lietuvoje vyks apie 180 pirmininkavimo renginių.
Užsienio reikalų ministerija pirmininkavimo ES Tarybai metu planuoja surengti neformalius ES užsienio reikalų ir Bendrųjų reikalų tarybų ministrų, ES narių ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimus, Baltijos jūros regiono strategijos metinį forumą, taip pat 34 ekspertinius renginius Lietuvoje – ES Tarybos darbo grupių posėdžius, konferencijas, seminarus.
Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai politinį kalendorių rasite čia.