„Mums nerimą kelia klausimai, susiję su energetika. Žadėta sumažinti dujų kainas ir neleisti smarkiai didinti šildymo kainų. Bet neatrodo, kad čia būtų koks nors progresas. Labai prieštaringai vertinama situacija aukštajame moksle. Socialinėje srityje padėtis tiesiog apverktina. Aplinkosauga jau seniai kritikuojama, bet jokių teigiamų postūmių iš esmės nėra. Ką ir kalbėti apie apsnūdusį daugiabučių renovavimo procesą“, – problemiškiausias sritis Seimo opozicijos lyderis „darbietis“ Vytautas Gapšys.
Anot jo, į visas didžiausias problemas rugsėjį opozicija ketina įsigilinti, išsiaiškinti tikrąją padėtį ir tada spręsti, kokių reikėtų imtis veiksmų, kad situacija pagerėtų.
„Jeigu matysime, kad bene vienintelė išeitis – neveiklaus ministro pakeitimas, imsimės aktyvių ir teisėtų iniciatyvų, kad tai būtų padaryta“, – sakė V.Gapšys atsakydamas į klausimą, ar gali rudenį atsirasti bent viena interpeliacija.
Apie interpeliacijų parengimą opozicija dabar kalba nuosaikiau, nei prieš gerą pusmetį. Tuomet buvo pasipylęs tikras interpeliacijų lietus. Tačiau nė viena jų nebuvo sėkminga, nes valdantieji sugebėjo mobilizuotis ir atremti opozicijos užmačias.
„Esame už kuo pozityvesnį veikimą. Manome, kad tai duoda daugiau naudos nei konfrontacija“, – teigė V.Gapšys.
Jis neslėpė, kad rugsėjį arba spalį gali prarasti Seimo opozicijos lyderio postą.
„Rugsėjo pradžioje, prieš pat rugsėjo 10-ąją prasidedančią eilinę sesiją, susės opozicinės frakcijos ir tarsis, kaip bus toliau dėl opozicijos lyderio posto“, – sakė nuo šių metų kovo opozicijai vadovaujantis Darbo partijos frakcijos seniūnas.
Jis priminė, kad opozicija paprastai vadovaujasi rotacijos principu – kas pusmetį tariasi, kas turėtų tapti lyderiu.
Kaip galimi Seimo opozicijos lyderiai įvardijami „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis, socialdemokratų pirmininkas Algirdas Butkevičius, Krikščionių partijos frakcijai vadovaujantis Vidmantas Žiemelis ir nefrakcionuotus Seimo narius vienijančios, pastaruoju metu net iki devynių narių išaugusios Mišrios parlamentarų grupės vadovas Konstantas Ramelis.
Valdantieji dabartiniame Seime formaliai turi 72 vietas iš 141, taip pat dar kelių parlamentarų neformalią paramą. Opozicija skaičiuoja savo gretose turintis 65 ar 66 balsus.