Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 07 19

Patikrinus nealkoholinių gėrimų gamybos įmones trečdalyje nustatyta pažeidimų

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) per pirmą 2012 m. pusmetį patikrino 59 proc. nealkoholinių gėrimų, natūralaus mineralinio ir kito vandens, pilstomo į butelius, gamybos įmonių (patikrinta 16 iš veikiančių 27). Iš visų atliktų patikrinimų, trečdalyje atvejų (31 proc.) buvo nustatyta bendrų ir personalo higienos, savikontrolės, technologijų, medžiagų sandėliavimo ir kitų pažeidimų. Dėl rastų pažeidimų skirtos baudos, surašytas 1 sprendimas dėl produkto teikimo į rinką uždraudimo ir ūkio subjekto veiklos laikino sustabdymo.
Vandens buteliukas
VMVT tikrino nealkoholinių gėrimų, natūralaus mineralinio ir kito vandens, pilstomo į butelius, gamybos įmones. / Photos.com nuotr.

Šių metų sausio mėnesį buvo laikinai sustabdyta UAB „Darja“ nealkoholinių gėrimų gamybos įmonės (Vilniaus raj.) veikla. Tirdami vartotojo skundą dėl gaivaus gėrimo „Richy“ kokybės, Vilniaus VMVT tarnybos inspektoriai nustatė, kad įmonėje trūko gaminamų produktų technologijų aprašymų, dėl ko galėjo būti gaminami ir tiekiami į rinką netinkamos sudėties ir kokybės gėrimai.

Iš įmonės vandens gręžinio buvo paimti geriamojo vandens mėginiai mikrobiologinei taršai nustatyti. Tyrimų rezultatai parodė, kad fasuojamame filtruotame vandenyje mikroorganizmų kiekiai daugiau nei dvigubai viršijo leistinus. Remiantis patikrinimo rezultatais, UAB „Darja“ buvo laikinai uždrausta vykdyti maisto tvarkymo veiklą, įmonės vadovui skirta administracinė nuobauda.

Netikslios etiketės

Dažniausiai pasitaikę ženklinimo pažeidimai – nepilnai nurodytos sudedamosios dalys produktų etiketėse. Kai kurių įmonių ženklinimo etiketėse būtina informacija buvo pateikta neįskaitomai. Dviem atvejais gėrimų pavadinimai neatitiko nealkoholinių gėrimų ir giros apibūdinimo, gamybos ir prekinio pateikimo techninio reglamento kategorijos. Dviejose geriamojo vandens gamybos bei prekybos ir giros gamybos įmonėse trūko išsamių maisto tvarkymo procesų aprašymų.

Pagal pateiktus vienos įmonės laboratorinių tyrimų rezultatus, gręžinio vandenyje amonio kiekis pavieniais atvejais viršijo leistinas normas, o darbuotojai buvo nepakankamai aprūpinti darbo drabužiais. Mineralizuoto vandens ir gaiviųjų gėrimų gamybos įmonei buvo nurodyta atlikti gaminamo stalo vandens „Soda Water“ mikrobiologinius tyrimus. Keliose įmonėse buvo nepakankamai atliekama žaliavų priėmimo ir laboratorinių tyrimų analizė, trūko kontrolės prietaisų ir įrenginių, nebuvo atliekamas vidinis savikontrolės auditas, netinkamai laikomos pakavimo medžiagos.

„Patikrinimų metu nustatyta, kad beveik pusėje įmonių būtina atlikti remonto darbus gamybos ar sandėliavimo patalpose, kai kur – sutvarkyti teritorijas. Dažniausiai pasitaikė produkcijos ženklinimo neatitikimų. Beveik trečdaliui patikrintų įmonių buvo nurodyta sugriežtinti gamyboje naudojamo vandens ir pagamintos produkcijos laboratorinių tyrimų dažnumą, – komentavo VMVT Maisto skyriaus vyriausiasis specialistas Algimantas Lipnickas. – Visoms tikrintoms nealkoholinių gėrimų gamybos, natūralaus mineralinio ir pilstomo į butelius vandens gamybos įmonėms, kuriose nustatyti pažeidimai, buvo nurodyta parengti Trūkumų šalinimo priemonių planus pažeidimams pašalinti.“

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje buvo ištirta 15 įvairių pavadinimų gaiviųjų gėrimų dėl maisto priedų (konservantų ir saldiklių) nustatymo. Ištyrus nustatyta, jog visi mėginiai atitiko Lietuvos higienos normos NH 53:2010 „Leidžiami naudoti maisto priedai“ reikalavimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?