Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 11 05

„Patys kalti“? Vladas: Man patiktų, jei jie suvestų skirtingas skolas į vieną

Aš esu toks žmogus. Plaukiantis. Susilaužiau kojas, apsigyvenau nakvynės namuose. Seniau dirbau, dabar irgi stengiuosi dirbt, tikiuosi ir toliau dirbti. Kasdien atsikeliu, kur randu darbo, ten dirbu. Aš galiu pavėsinę pastatyti, staliaus darbus moku. Dirbu šešėlyje, nes nėra prasmės dirbti oficialiai. Tik gaunu kapeikas, valstybė nesirūpina. Gyvenu ant metalo – ir dabar ant kojos metalas.
Vladas
Vladas / Martynos Bakaitės nuotr.

Kadaise važiuodavau be bilieto ir gaudavau baudas, skolos išaugdavo. Taip ir susidarė per 10 metų. Tikiuosi šią problemą išspręsti pats, bet turbūt jau neišeis. O šiaip – šakės. Čia, Lietuvoj, pas mus šakės, nes visur antstoliai. Su vienu, nors ir keista, atsiskaičiau. Aplinkui pilna žmonių kaip aš, kurie turi skolų ir dirba šešėly. Nereikia kvailiu apsimesti. Jeigu dirbčiau tik tam, kad antstoliams grąžinčiau pinigus – nesąmonė būtų. Seniau dirbau oficialiai, tai man visą algą nuėmė. Vienas išskaičiavo 13 eurų, kitas – 100 eurų, ir bendroj sumoj kažkur 1500 eurų. Pirma jie išsidalindavo, o po to bankas išskaičiuodavo. Taigi, trejus metus dirbau už nieką. Ne tiek ir daug, bet vis tiek. Kam man taip dirbt? Neapsimoka. Gerai, aš sutinku mokėti, bet jūs būkit normalūs. Man patiktų, jei jie suvestų skirtingas skolas į vieną skolą, kad man nereikėtų mokėti kiekvienam atskirai.

Ateities planai? Jeigu neišmes iš nakvynės namų, tai toliau čia gyvensiu. Nesakau, kad visiškai čia norėčiau likti, bet man tinka. Gavau pasiūlymą į Švediją važiuoti, bet bijau. Tačiau, jeigu gaučiau tinkamą pasiūlymą, važiuočiau. Norėčiau ir pagal sutartį dirbti, jeigu gaučiau normalų atlyginimą. Man tiesiog neapsimoka oficialiai dirbt. Jeigu aš nedirbčiau bet kur, man – šakės. Suprantat, ką reiškia šakės? Aš turiu uždirbti ir turiu gyventi. O jūs nenorit išgyventi?

Portalas manoteises.lt jungiasi prie kampanijos „Patys kalti?“ ir ragina Seimą keisti tesės aktus taip, kad žmonės, turintys įsiskolinimų, galėtų juos išmokėti. Kampaniją inicijavęs Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklas siūlo mažinti dalį, kuri nuskaitoma nuo darbo užmokesčio, taikyti minimalių vartojimo poreikių dydį bei įpareigoti skolininko skolas tvarkyti vieną antstolį. Taip būtų taupomos administravimo išlaidos, kurios įklampina žmones į dar didesnes skolas, skolininkams liktų lėšų pragyvenimui ir atsirastų galimybė dirbti legaliai, nebijant, kad didžiąją dalį uždarbio teks atiduoti antstoliams. Portale publikuojame žmonių, turinčių skolų ir gyvenančių nakvynės namuose portretus. Ciklą parengė švietimo politikos magistrantūros studentė Agnė Kurpytė ir fotografė Martyna Bakaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?