Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 05 20 /19:10

Paviešinta orlaivio An-2 nuotrauka iš jūros dugno

Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų laivas „Kuršis“ tęsia povandeninių darbų operaciją, atliekant vakar rasto orlaivio An-2 apžiūrą povandeniniu robotu, siekiant iš išorės apžiūrėti lėktuvo vidų. Krašto apsaugos ministerija (KAM) pranešė, kad paieškos bus tęsiamos ketvirtadienį.
Baltijos jūroje nuskendęs An-2
Lėktuvas jūroje / Karinių jūrų pajėgų nuotrauka

KAM trečiadienio vakarą paskelbė, kad priešmininis laivas „Kuršis“ (M54) tęsė povandeninių darbų operaciją, taip pat vykdo gegužės 19 d. rasto orlaivio An-2 apžiūrą povandeniniu robotu, siekiant iš išorės apžiūrėti lėktuvo vidų.

Taip pat buvo paviešintas pirmasis kadras iš povandeninio roboto filmuotos medžiagos. Kadre matyti nuskendusio lėktuvo uodega su užrašytu borto numeriu LY-AET.

Trečiadienio vakarą vakare vykdant povandeninės lėktuvo apžiūros darbus dalyvavo ir Klaipėdos universiteto specialistai su universiteto turima povandeninių objektų apžvalgos įranga.

Trečiadienio vakaro žiniomis, jokių susijusių su paieškos operacija objektų jūros paviršiuje nėra aptikta.

Dingusių orlaivio An-2 pilotų paieškos operacija bus tęsiama ir rytoj.

Apžiūrėjo su povandeniniu robotu

Paieškos operaciją koordinuoja Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras.

Trečiadienį An-2 laivo katastrofos vietą buvo išsiųsta Klaipėdos universiteto Laivyno ir ekspedicijų skyriaus mokslininkų grupelė. Ji, pasitelkdama povandeninį robotą, apžiūrėjo nuskendusį lėktuvą. Robotas yra vos pernai Klaipėdos uoste pastatyto laivo-laboratorijos „Mintis“ įrangos dalis.

„Viso laivo siųsti į jūrą – netikslinga. Mokslininkai naudos tik robotą. Gylis, kuriame yra laivas, šiai įrangai neturi didelės reikšmės. Net ir tokiame gylyje jis gali gerai apšviesti ir užfiksuoti objektus“, – pasakojo Klaipėdos universiteto Jūros ekosistemų laboratorijos vadovas Saulius Gulbinskas.

Orlaivio An-2 pilotų paieškos operacijoje toliau dalyvauja Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas „Šakiai“ ,  Lietuvos karinių oro pajėgų  orlaivis L410. Skrydžiui į paieškos rajoną ruošiasi Valstybės sienos apsaugos  sraigtasparnis „Eurocopter EC 135“.

Parengtyje stovi ir Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8 ir JAV kariuomenės orlaivis „Hercules“ 130. 

Vakar užfiksuoto objekto neberado

Šiuo metu turimomis žiniomis, jokių susijusių su paieškos operacija objektų jūros paviršiuje nėra aptikta. Tai patikino ir šį rytą grįžę Mi-8 sraigtasparnio pilotai patikrinę vakar fiksuotą neidentifikuoto objekto vietą.

Gegužės 19 pavakare radus orlaivį, vakar naktį dingusių orlaivio An-2   pilotų paiešką   tęsė Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivai „ Šakiai“ ir „Kuršis“ bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos  sraigtasparnis  „Eurocopter EC 135“.   

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?