Pasak renginio organizatorių, seminaras pirmiausia skirtas studentams.
„Kai kurie studentai per daug pasyvūs, plaukia pasroviui ir nepasinaudoja milijonu jiems pasiūlytų galimybių. Vėliau dėl to gailisi, todėl mes norėtume, jog jie sustotų, susimąstytų ir pradėtų veikti nuo pat pirmo kurso pirmojo pusmečio pirmos dienos“, – savo idėjomis dalijosi Kendo mokyklos atstovai. Kendo mokykla nesiekia vien tiesioginės sporto teikiamos naudos – tvirtesnio kūno, o stengiasi, kad žmogus pirmiausiai būtų tvirtas savo mintimis ir dvasia.
„Ki-ken-tai-ichi“ (ki – energija (siela), ken – kardas (minčių tąsa, vidaus ir išorės susiliejimas), tai – kūnas (fizinis elementas, pavaldus mintims), ichi – viena (viename). Japonų kalba ši frazė apibūdina būseną, kai visi svarbiausi kirčio elementai tampa vienu ir pasireiškia kaip tobulas kirtis. Kasdienėje veikloje šis principas taip pat atrodo teisingas. Kūnui reikia ne tik energijos, bet ir motyvacijos, kam ši energija reikalinga. Tam, kad protas tinkamai valdytų kūną, reikia pakankamai energijos ir tinkamos sąsajos tarp visų trijų elementų – kūno, sielos, proto“, – teigia japonų kovos menų mylėtojai.
Visi norintys susipažinti su Kyumeikan Kendo mokyklos filosofija ir išbandyti savo jėgas japoniško fechtavimo treniruotėse laukiami VDU sporto centre (Draugystės g. 19), didžiojoje sporto salėje pažintinės treniruotės metu balandžio 7 dieną, 15 val.