2018 05 03

15min studijoje viešėjusios ligoninių priimamųjų gydytojos: pacientai, kuriems tikrai reikia skubios pagalbos, nerėkia ant gydytojų – tyli iš skausmo

Į ligoninių priimamuosius patekę pacientai neretai skundžiasi gydytojų trūkumu, ilgomis eilėmis, neaiškiais pacientų apžiūros prioritetais, per trumpu konsultacijų laiku. Priėmimo skyriuose dirbantys gydytojai sutinka su absoliučia dauguma pacientų pastebėjimų, tačiau užtikrina – kiekvienam iš jų yra racionalus paaiškinimas.
Sigita Burokienė, Božena Markevič
15min studijoje — Božena Markevič ir Sigita Burokienė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Penktadienį 15min studijoje viešėjo Santaros klinikų priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus vedėja Božena Markevič ir Vaikų ligoninės direktoriaus pavaduotoja, vaikų ligų gydytoja Sigita Burokienė.

Tiesioginės transliacijos metu kalbėjomės apie tai, kada ir kokią pagalbą susirgus galima gauti poliklinikoje, o kokią – ligoninės priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje? Kokiais atvejais ligoninių priėmimo skyriuose pagalba gali būti mokama?

Skubios pagalbos skyrių atstovės pažymėjo, kad net 80 proc. atvykstančių pacientų sveikatos problemas galėtų išspręsti poliklinikose pas savo šeimos gydytojus. Pavyzdžiui, į priimamuosius atvyksta dėl slogos ar todėl, kad baigėsi vaistai nuo hipertenzijos.

Būna labai skaudu, kai, tarkime, vyksta paciento gaivinimas ir mes aiškiname, kad gaiviname žmogų, o mums atsakoma: „O man nusispjaut.“

Tačiau būtent šie pacientai būna nekantriausi, reikliausi ir reikalauja daugiausia dėmesio.

„Tokiu būdu gaištamas laikas ir negali adekvačiai vertinti tų žmonių, kurių gyvybei iš tikrųjų gresia pavojus. Žmonės, kurie ateina be aiškios priežasties, dažniausiai kelia problemą, kodėl jų dar neapžiūrėjo. Būna labai skaudu, kai, tarkime, vyksta paciento gaivinimas ir mes aiškiname, kad gaiviname žmogų, o mums atsakoma: „O man nusispjaut“, – kalbėjo B.Markevič.

S.Burokienė atkreipė dėmesį, kad žmonių antplūdis ligoninių priėmimo skyriuose atspindi problemas pirminėje sveikatos priežiūroje: „Kol pirminė grandis nebus sutvarkyta taip, kad veiktų patogiu pacientams metu, po darbo valandų ir savaitgaliais, tol mūsų krūviai nemažės.“

VIDEO: Priimamojo vedėja B.Markevič: mes gaiviname žmogų, o kitas pacientas piktinasi, kad jo dar niekas neapžiūrėjo – jam nusispjaut

Prognozuoti pacientų srautus ir iš anksto stiprinti personalo pajėgas priėmimo skyriuose labai sudėtinga, nes kiekviena diena būna unikali ir pateikia netikėtumų.

„Mūsų ramus budėjimas, kai turime vos daugiau nei šimtą pacientų per parą. Tačiau paprastai sulaukiame apie 200 pacientų. Didžiausi pikai būna pirmadieniais, penktadieniais ir savaitgaliais“, – skaičiavo B.Markevič.

„Iš tikrųjų reikia pažymėti, kad pikais tampa pirmadieniai, o tai reiškia, kad pacientai pirmadieniais nepatenka pas savo šeimos gydytojus. Ir labai dažnai atsitinka, kad mes savaitgalį rekomenduojame pacientams pirmadienį kreiptis į šeimos gydytoją, tačiau pirmadienį pamatome juos grįžtančius pas mus, nes patekti nepavyko“, – apgailestavo S.Burokienė.

Užduokite klausimą
Kviečiame pateikti klausimą 15min studijos svečiui.
* privalomi laukai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai