„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2013 06 20

Penktadienį savaitraštyje „15min“ skaitykite: lito dvidešimtmetis – su mirties ženklu

Penktadienį savaitraštyje „15min“ skaitykite šias ir daugybę kitų puikių publikacijų.
Politikai karikatūtisto žvilgsniu: lito dvidešimtmetis
Politikai karikatūtisto žvilgsniu / Rimo Valeikio iliustr.
Savaitraščio „15min“ viršelis
Savaitraščio „15min“ viršelis

Lenkų maištininkas ant lietuviško dviračio

Interviu „15min“ buvęs Lenkijos prezidentas, Nobelio taikos premijos laureatas ir komunizmo duobkasys Lechas Walęsa apgailestavo, kad tiek lenkai, tiek lietuviai vis dar teikia pirmenybę kalavijui ir riksmams. Bet pokalbį pradėjome nuo kitko – dviračio, kurį prieš devynerius metus L.Walęsai padovanojo tuometis mūsų užsienio reikalų ministras Antanas Valionis. „Tai buvo geriausia dovana, kokią esu kada nors gavęs“, – patikino L.Walęsa.

Lito dvidešimtmetis – su mirties ženklu

Birželio 25-ąją sueis dvidešimt metų nuo to momento, kai Nepriklausomybę atkūrusi Lietuvos valstybė susigrąžino dar vieną svarbų simbolį – litą. Banknotus ir monetas naudojame kasdien net nesusimąstydami, koks ilgas ir duobėtas buvo lietuviškų pinigų kelias. Tačiau jei Vyriausybės užmojis 2015 metais įsivesti eurą virs tikrove, Lietuvos nacionalinė valiuta bus išimta iš apyvartos ir atsidurs specialiose pinigų malimo mašinose. Lietuvos banko globai liks vos vienas kitas pinigas, skirtas kolekcininkams. Taip atrodys istorinio Lietuvos su litu etapo pabaiga.

Csaba Laszlo futbolo rinktinę stato be plytų

Emocionalus, tačiau taip pat ir griežtas, daug kalbantis, bet dažnai – apie nieką. Tokią reputaciją Lietuvoje per daugiau nei metus susikūrė 2012-aisiais metais Lietuvos futbolo rinktinės vairą iš Raimundo Žutauto perėmęs 49-erių metų vengras Csaba Laszlo. „Kai čia atvykau, girdėjau ir tokių, kurie sakė, kad būti Lietuvos rinktinės treneriu yra kvailystė. Tačiau aš esu kovotojas ir man patinka kurti kažką iš nieko – tai stumia į priekį. Nors nesu lietuvis, tačiau jaučiuosi šalies dalimi“, – teigė C.Laszlo.

Lietuviškos Joninės prancūzų kalnuose

Šeštadienio popietę Belgijos lietuvių keliai nusidrieks į Prancūziją – kaip rašoma kvietime, „pajusti trumpiausios nakties misteriją ir bendruomeniškumą vaišinantis, kupoliaujant, garbinant ugnį, vandenį ir žalumynus, taip pasisemiant jėgų ilgai žiemai“. Kas savo automobiliu, kas įsiprašęs į kitų mašiną trauks į Maso upės slėnį netoli sienos su Belgija. Saulę, ugnį ir gamtą Prancūzijos kalnuose per Jonines garbinantys lietuviai taip sužavėjo vietos gyventojus, kad šiemet visi kartu rinks žolynus, šokinės per laužą, pins ir į upę leis vainikus, o rytą pasitiks aušrą.

Burnoje tirpstanti mėsa

Per Jonines retas kuris apsieis be šašlykų. Kaip juos paruošti, kas prie jų tinka ir kokia kepta mėsa ar žuvis gardesnė, pataria šio reikalo žinovai. Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos prezidentas Gintautas Zuikaitis teigia, kad gardžiausia kepta mėsa – būtinai šviežia ir turinti nors truputį riebalų. Nebūtinai pati riebiausia, bet riebalų turi būti 15–20 proc. O publicistas Aidas Puklevičius perspėja pernelyg nepiktnaudžiauti marinatu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų