„Dėl pablogėjusios ekonominės situacijos, didėjančio nedarbo, mažėjančių pajamų, per tris pastaruosius metus matome ryškų socialinės pašalpos gavėjų skaičiaus augimą. Būtina kuo greičiau tai spręsti, tačiau Vyriausybė, kaip įmanoma trukdo: sumažino skolinimosi limitą ir paliko nelogišką, pačią mažiausią visoje Lietuvoje Vilniui skiriamą gyventojų pajamų mokesčio dalį. Dar nebuvo tokios valdžios, kuri taip nemylėtų Vilniaus“, – sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.
Pasak mero, Vyriausybei buvo pateiktas 2012 metų biudžeto projektas, kuriame buvo įtraukti siūlymai Vilniui skiriamą gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalį padidinti nuo 40 iki 45 proc., tiek pat padidinti ir skolinimosi limitą. Tačiau po balsavimo Seime Vilniui buvo paliktas tas pats 40 proc. GPM atskaitymų dydis, o skolinimosi limitas netgi priešingai, ne padidintas, o sumažintas iki 35 proc. Pavyzdžiui, Kaune savivaldybei kauniečiai skiria 94 proc., Klaipėdoje – 86 proc. Taigi vilniečiai nuo GPM į valstybės biudžetą skirs 510 mln. litų, o antras pagal dydį Lietuvos miestas valstybės biudžetui skirs tik apie 18 mln. Litų.
Nuo 2008 metų vilniečių, gaunančių socialinę pašalpą, išaugo 10 kartų, o bendrai gaunančių socialinę paramą (įskaitant ir kompensacijas už šildymą, vandenį) – 7 kartus.