Lietuvos laisvės sąjunga rinkimuose dalyvavo pirmą kartą, susijungus Liberalų ir centro sąjungai ir sąjungai „Taip“. Kandidatus Lietuvos laisvės sąjunga kėlė 30-yje savivaldybių, 3 sąjungos kandidatai išėjo į antrą rinkimų turą. Sąjunga iš viso gavo 57 mandatus.
Dabar bus lengviau atskirti, kur yra darbai, o kur tik kalbos.
Lietuvos laisvės sąjungos pirmininkas Artūras Zuokas rinkimus vertina kaip sėkmingus.
„Partija nauja, pavadinimas – ne visiems žinomas, gal pritrūko laiko, kad rinkėjas geriau pažintų ir nepainiotų politinių organizacijų. Manau, kai kurie tiesiog mūsų neatskyrė“, – svarstė A.Zuokas.
A.Zuokas neslėpė, kad pirmasis rinkimų turas, siekiant sostinės mero posto, buvo sunkus.
„Visi prieš vieną. Todėl buvo sudėtinga išryškinti darbus. Teko daugiau klausytis kritikos, populistinės retorikos – netgi šmeižikiško pobūdžio ir puolimo. Dabar bus lengviau atskirti, kur yra darbai, o kur tik kalbos“, – kalbėjo A.Zuokas ir pažadėjo iki antrojo rinkimų turo labiau išryškinti savo nuveiktus darbus.
A.Zuokas tikino, kad siekia ne partijų, bet pirmiausia rinkėjų paramos. Pasiūlymų dirbti koalicijoje iš Lietuvos liberalų sąjūdžio sąjunga nesulaukė. Tačiau iš kitų politinių jėgų skambučių jau buvo.
A.Zuokas aiškino, kad Remigijus Šimašius Vilniui siūlo diržų veržimo politiką. „O juk Vilnius yra didžiausias donoras, jo indėlis į valstybės ekonomiką yra didžiausias“, – pabrėžė A.Zuokas.
Jis sakė, kad Liberalų sąjūdžio žadamas šilumos kainų mažinimas yra viso labo populizmas.
„Pasaulinės studijos, rodančios, kiek galima atpiginti šildymą prie tam tikrų aplinkybių, sako, kad kaina galėtų mažėti iki 15 proc. Tokie pažadai yra viso labo faktų iškraipymas ir parodymas, kad žmonės nesigaudo, apie ką kalba“, – kalbėjo A.Zuokas.