2008 10 09

Per rudenėjančią pievą – su golfo lazda

Golfas – Lietuvoje dar tik populiarėjanti sporto šaka. Specialistai griauna mitus, kad tai – tik turtingųjų žaidimas. Kaune, rudenėjančiuose golfo laukuose apsilankiusi „15min“ komanda, įsitikino, kad „ganyti“ kamuoliuko su golfo lazda per tobulai nušienautą žolę leidžiasi ir verslininkai, ir studentai, ir žurnalistai.
Rudenėjančiuose golfo laukuose šio žaidimo gudrybių mokosi daug kauniečių.
Rudenėjančiuose golfo laukuose šio žaidimo gudrybių mokosi daug kauniečių. / „15 minučių“/Eriko Ovčarenko nuotr.

Kauno rajone, Didžiosiose Lapėse, įsikūrusiame golfo klube „Elnias“ mus pasitinka pats jo savininkas Vytautas Motiejūnas. Vyras mandagiai paspaudžia ranką ir nuveda pas trenerį, kuris visam pusdieniui tampa mūsų gidu.

Kas žaidžia

„Vidutines pajamas turintis žmogus tikrai gali sau skirti laiko šiam maloniam užsiėmimui. Tai puikus būdas sportuoti, pabūti su šeima ar draugais gamtoje“, – sakė neetatiniu golfo treneriu prisistatęs Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) sportinių žaidimų docentas Gediminas Mamkus. Vyras pasakojo, kad šiuose golfo laukuose daugiau dirbama su naujokais, kurie nori išmokti žaisti ir su studentais. „Labai džiaugiamės, kad V.Motiejūnas mūsų akademijos studentams leidžia nemokamai naudotis šia baze. LKKA studentams, būsimiems golfo treneriams – nieko nekainuoja, kitiems – simbolinė kaina“, – džiaugėsi G.Mamkus.

Inventorius ir aprangos kodas

Lazdos, kamuoliukai, batai, pirštinė – visa tai būtini atributai golfo aikštyne. Dešiniarankiai pirštines maunasi ant kairės, o kairiarankiai – ant dešinės rankos, nes nuo jų priklauso pagrindinė traukiančioji ranka, taip lazda mažiau slysta. „ Būna ir dviejų rankų pirštinių, yra ir specialios, skirtos apsaugai nuo lietaus. Jos gaminamos iš odos ar dermantino. Varžybose negali turėti daugiau 14-os lazdų. Pradedantiesiems gali užtekti vadinamųjų pusinių komplektų. Vėliau, ištobulėjus meistriškumui, galima komplektus papildyti“, – informavo G.Mamkus pabrėždamas, kad aikštyne labai svarbi apranga. „Visi golfo klubai turi savo aprangos kodą. Jei planuoji golfą žaisti svetur, reikia būtinai tuo pasidomėti. Golfo klube „Elnias“ vyrauja klasikinė apranga“, – sakė G.Mamkus. Anot pašnekovo, pageidautina, kad į golfo klubą lankytojai ateitų ne su džinsais. „Aišku, niekas neišvarys, bet gausite pastabą. Kelnės gali būti laisvalaikio: šviesios, tamsios, bet ne džinsai. Arba šortai 10 cm virš kelių, bet ne aukščiau. Marškinėliai privalo būti su kalnieriuku, geriausiai – polo, trumpomis arba ilgomis rankovėmis, arba galima dėvėti prie kaklo priglundančią glaustinę – vadinamąjį „golfą“. Priklausomai nuo oro, galima apsivilkti megztuką ar striukę. Taip pat golfo laukuose netinka vaikščioti su šlepetėmis, sportiniais bateliais, skirtais bėgimui. Apie sportinę aprangą negali būti net kalbos“, – šypsodamasis įdomybes vardijo G.Mamkus.

Dokumentai

Pirmas etapas – Golfo žalioji kortelė, kurios turėtojas įrodo, kad turi minimalias žinias golfo taisyklių, etiketo, ridenimo, trumpų ir žemų bei ilgų smūgių ir žaidimo aikštyne tam, kad realiose situacijose žaisdamas aikštyne priimtų teisingus sprendimus, taikydamas taisykles ir elgdamasis taip, kaip nurodyta etiketo normose ir pasiektų tam tikrą rezultatą. Jos savininkas gauna teisę žaisti laukuose savarankiškai, be trenerio priežiūros.

Tačiau tie, kurie nori siektini sportinių rezultatų, turi „eiti“ į kitą etapą. „Federacija per golfo klubus platina vadinamas handikapo korteles. Tai meistriškumo arba kvalifikacinio laipsnio įvertinimas, meistriškumą įrodantis dokumentas. Čia po kiekvienų varžybų daromi įrašai. Kuo mažesnis skaičius, kuo jis labiau artėja prie nulio, tuo tu esi geresnis. Pradedančiųjų žaidėjų handikapo įvertinimas, priklausomai nuo golfo klubų, būna 54 ar 36 reikšmės. Ir po to, pagal tam tikrą sistemą žaisdamas, nebūtinai varžybose, galima ir vadinamuose nevaržybiniuose kvalifikaciniuose raunduose, tą savo rezultatą tobulini ir keli savo kvalifikacinį lygį. Kuo mažesnis handikapas, tuo žaidėjas geresnis“, – informavo G.Mamkus.

Golfo sezonas

„Golfą galima žaisti ištisus metus, net ir ant sniego, pritaikant tam tikras žiemos taisykles. Viena iš taisyklių yra ta, kad kamuoliukais, jei įlenda į sniegą, tu jį susirandi, gali pasitaisyti jo vietą per vieną lazdą atstumu nuo jo buvimo vietos ne arčiau duobutės. Ir tuo pačiu atėjus prie duobutės, kur įstatyta vėliavėlė, pakanka kamuoliuką primušti prie duobutės per lazdos atstumą, nes duobutė būna prisnigus. Ir tada žaidimas baigtas. Tai tokiom modifikuotom taisyklėm žaidžiame. Inventorius praktiškai tas pats“, – apie žiemos žaidimo ypatybes pasakojo G.Mamkus.

Šiaip Lietuvoj sezonas prasideda nuo balandžio vidurio iki spalio pabaigos, jei oras leidžia, žaidžiama ir gruodį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis