Demonstrantai prie Vyriausybės rūmų skandavo šūkį „Lietuva už klimatą“, laikydami plakatus „Keiskime politiką, o ne klimatą“, „Ateities žiema – amžinas lapkritis“, „Stop klimato krizei“.
Akcijos prieš klimato kaitą penktadienį vyksta daugelyje Europos šalių, į jas daugiausia renkasi jauni žmonės. Vokietijoje į demonstracijas susirinko dešimtys tūkstančių demonstrantų.
„Atėjau, nes man rūpi klimato krizė. Žemėje vyksta nenumaldomi pokyčiai dėl žmogaus veiklos“, – BNS sakė akcijos dalyvė 26 metų Ieva Budraitė.
„Turime imtis labai skubių priemonių keisti žemės ūkio, transporto ir pramonės sektorius, kad būtų sumažintos CO2 emisijos“, – pridūrė ji.
37 metų Laurynas Okockis sakė, kad kitose Europos šalyse vykstantys renginiai paskatins ir lietuvius atkreipti dėmesį į klimato kaitos problemą.
„Tai labai šaunus renginys ir postūmis mums, lietuviams, pasitempti ir reikalauti iš savo vadovų priimti sprendimus“, – teigė jis.
Pastaraisiais mėnesiais Europoje tūkstančiai jaunuolių ėmė jungtis į švedų aktyvistės Gretos Thunberg inicijuotą judėjimą už kovą su klimato kaita „Penktadieniai ateičiai“.
Aktyvistės įkvėpti paaugliai penktadieniais užuot sėdėję pamokose dalyvauja demonstracijose, tačiau toks jaunimo įsitraukimas sulaukė prieštaringos politikų reakcijos.
Mokslininkai sutaria, kad prie klimato šilimo prisideda žmogaus ūkinė veikla, dėl kurios didėja vadinamąjį šiltnamio efektą sukeliančios dujos.
Besikeičiantis klimatas daro įtakos ir Lietuvai – dažnesni atlydžiai žiemą kenkia keliams, statybų sektoriui, dėl staigesnių orų pokyčių ir ilgesnių sausrų kenčia ūkininkai.
Lietuvos Vyriausybė sako, kad kovojant su klimato kaita siekiama didinti energinį efektyvumą, mažinti automobilių taršą.