2016 03 23 /18:59

Per teroro išpuolius Briuselyje įstrigę Lietuvos politikai ieško būdų sugrįžti namo

Antradienį Briuselį sudrebinus sprogimams ir po jų sustojus viešojo transporto eismui, Belgijos sostinėje dirbę Lietuvos politikai turėjo gerai pasukti galvą, kaip grįžti namo. Trečiadienį darbo vietose pasirodė tik ištvermingiausieji – daug renginių buvo atšaukta.
Vežamas bagažas
Vežamas bagažas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kaip 15min skelbė antradienį, teroro išpuolio metu Briuselyje buvo mažiausiai penki Lietuvos politikai – keturi europarlamentarai ir Seimo narys, Lietuvos delegacijos NATO parlamentinėje asamblėjoje pirmininkas Remigijus Žemaitaitis. 

Delegacija išsilakstė

Jis trečiadienį 15min pranešė, kad po teroro aktų NATO Parlamentinės Asamblėjos renginiuose pasirodė tik septyni iš 35 renginio dalyvių. Visus kitus jų šalių ambasados pargabeno namo. 

„Visi išsilakstė. Iš delegacijos likau tik aš, trys britai, amerikietis, turkas ir danė. O viskas buvo paruoštas pilnai delegacijai iš 35 žmonių. Lenkai, portugalai, turkai išlėkė, visi stebisi, kad taip išsigando, nes paruošta viskas visai delegacijai, o ateina septyni nykštukai. Britas juokauja, kad likom kaip kokie regionų atstovai“, – pasakojo R.Žemaitaitis. 

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Remigijus Žemaitaitis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Remigijus Žemaitaitis

Anot jo, Briuselis antradienio vakare atrodė lyg po karo. Sankryžose buvo įrengti medicinos punktai, po gatves vaikščiojo ginkluoti kariai, tačiau masinių susibūrimų vis tiek neišvengta. 

„Prie centrinės stoties buriavosi kokie pusantro tūkstančio žmonių, galvojančių, kad gal jau atnaujino veiklą transportas. Nesuprantu, kodėl jų neišsklaidė pareigūnai, nes ten bet kas bet ką atsinešti galėjo“, – tikino R.Žemaitaitis. 

R.Žemaitaitis ketino į Vilnių grįžti tiesioginiu skrydžiu ketvirtadienį ryte, tačiau dabar traukiniais, jei atnaujins jų eismą, arba automobiliu vyks į Paryžiaus oro uostą, iš ten skris į Varšuvą, o tik tada į Vilnių. 

„Norėjau per Diuseldorfą, nes ten gal saugiau nei Paryžiuj. Juk teroristai puikiai žino, kokie aplink oro uostai yra. Nuvažiavai ir pabombinai... Bet tokia jau situacija. Pėsčiom gi neisi į Lietuvą“, – nuogąstavo parlamentaras.

Ieško skrydžių iš kitų sostinių

Panašius maršrutus rado ir Briuselyje antradienį buvę Lietuvos europarlamentarai. 

Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis grįžti į Lietuvą nutarė dar antradienį. Europos parlamento autobusiuku jis buvo pavėžėtas iki Paryžiaus oro uosto, o iš ten per Varšuvą naktį grįžo į Vilnių. 

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Valentinas Mazuronis
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Valentinas Mazuronis

  
„Antradienį viskas buvo uždaryta. Net autobusiuko vairuotojas važiavo ratais per Briuselį, nes gatvės buvo blokuotos tvoromis ir policijos automobiliais. Situacija mieste tikrai atrodė rimtai“, – sakė V.Mazuronis. 

Taip pat buvo susidariusi kelių kilometrų eilė pasienyje su Prancūzija, nes ten veikė kelio užkarda.

„Nieko netikrino, bet, kol pakyla ir nusileidžia šlagbaumas, tai ir eilė susidaro“, – aiškino europarlamentaras. 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Europos Parlamente Bronius Ropė 15min sakė į Lietuvą bandantis parsigauti trečiadienį vakare. Jam pavyko gauti bilietus iš Diuseldorfo į Kopenhagą, o iš jos – į Vilnių. Iki Diuseldorfo politiką pavežė padėjėjas nuosavu automobiliu. 

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Bronis Ropė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Bronis Ropė

Europarlamentaras sako, kad antradienio įvykiai smarkiai sukrėtė. Ypač tada, kai suprato, jog taikomasi tiesiai į Europos Sąjungos institucijas.

„Tuo metu ėjau į Europos Parlamentą ir tokios mintys kilo, kad gali bet kur taikytis. Niekas nežino, kuris pastatas toliau bus puolamas savižudžių“, – pripažino B.Ropė.

Anot jo, pastaruoju metu Briuselyje ypatingai padaugėjo „nemalonaus veido“ žmonių, kurie miega gatvėse, prašo išmaldos metro. 

„Tokių nemalonaus veido žmonių labai daug yra. Man atrodo, kad šitą dalyką Belgija, kaip turtinga šalis, turėtų susitvarkyti duodant nors pavalgyti kur nors. Dabar toks apsileidimas, kad apsišlapinę guli net prie Europos Parlamento. Mes, Lietuva, daug vargingesnė šalis, bet sugebam susitvarkyti. Pas mus nėra gatvėse valkataujančių, miegančių žmonių“, – pareiškė į Vilnių grįžtantis B.Ropė.

Tik P.Auštrevičius trečiadienį liko dirbti Europos Parlamente. Jis tikina, kad žmonių institucijoje labai mažai, lyg per Kalėdų atostogas. 

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Petras Auštrevičius
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Petras Auštrevičius

„Labai nedaug žmonių, nedaug kas dirba. Gal koks dešimtadalis. O mes visi atėjome, nes turime daug darbų“, – 15min sakė P.Auštrevičius. 

Jis  ketvirtadienį traukiniu vyks į Amsterdamą, o iš ten skris į Vilnių. Socialdemokratas Zigmantas Balčytis į Lietuvą taip pat turi sugrįžti trečiadienį.

„Brussels Airlines“ ir „airBaltic“ atšaukė ketvirtadienio skrydžius į Briuselį

Po antradienio teroro akto Briuselio Zaventemo oro uoste Belgijos bendrovė „Brussels Airlines“ ir Latvijos „airBaltic“ atšaukė ketvirtadienio skrydžius į Vilnių.

Lietuvos oro uostų Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė Indrė Baltrušaitienė BNS pranešė, kad „Brussels Airlines“ ir „airBaltic“ trečiadienį vakare nusprendė atšaukti skrydžius, nes Briuselio oro uostas po sprogimų antradienį vis dar lieka uždarytas.

„Brussels Airlines“ į Briuselį iš Vilniaus neskraidino ir trečiadienį.

Airijos pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ skrydis į Šarlerua oro uostą, kuris yra apie 70 kilometrų į pietus nuo Briuselio, ketvirtadienį įvyks, kaip ir buvo numatyta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai