Už „Mąstyk – Daryk – Dalinkis” jis apdovanojamas kalėdine dekoracija. Prizus abu laimėtojai gali atsiimti šiandien atvirų durų dienose „Perdirbtos Kalėdos”, „Eko laboratorijos” dirbtuvėse, A.Jakšto g. 9, Vilniuje, nuo 14 iki 19 val.
Atvirų durų dienose laukiami visi, norintys susipažinti su daiktų perdirbimo procesu, įsigyti perdirbtų gaminių bei laimėti dovanų. Taip pat laukiami rankdarbių gerbėjai, kuriems kilo sunkumų gaminant padėkliuką iš laikraščio pagal šios savaitės instrukciją. „Laboratorijos” komanda atsakys į bet kokius jūsų klausimus bei pavaišins natūralia žolelių arbata.
Kūrybiškas perdirbimas reikalauja ne tik kūrybiškumo, bet ir kantrybės bei pastangų. „Eko Laboratorija” nori trumpai papasakoti, kokį kelią nukeliauja tentas kol virsta rankine.
Tikriausiai daug kur mieste, prekybos centruose pastebite kabančius tentus. Štai iš tokių tentų „Eko Laboratorijoje” ir yra gaminamos rankinės. Pirmiausia reikia susisiekti su įmonėmis, kurios turi tentų, ir susitarti, kad leistų juos perdirbti. Tentai atlikę savo funkciją yra nukabinami, atvežami į „laboratoriją”, sandėliuojami kol ateina jų eilė „praustis”. Kiekvienas tentas yra kruopščiai nuplaunamas, o tada patenka į dizainerio rankas. Dizaineris turi įvertinti, kokios tento ploto vietos yra tinkamos naudoti: piešiniai, spalvos, figūros. Vietos, kur matosi įmonės logotipas ar prekės ženklas, negali būti panaudotos. Tada vyksta kūrybos procesas: sugalvojamas modelis, po to sukomponuojamas spalvų, grafikos fragmentų derinys iš vieno ar kelių tentų, tada padaromos iškarpos ir galiausiai detalės susiuvamos. Tokiu būdu medžiagos atkarpa virsta vienetine nauja rankine.
Kiti „Eko Laboratorijos” gaminiai nukeliauja panašų kelią kol galų gale tampa žaismingais, funkcionaliais daiktais. „Laboratorijos” komanda mano, kad šį kelią būtų galima palengvinti, jei prie kūrybiško perdirbimo iniciatyvos prisidėtų visuomenė bei įmonės, generuojančios atliekas. Prisidėti būtų visai paprasta – įmonės turėtų savo atliekas atiduoti kūrybiškiems perdirbėjams, tokiems kaip „Eko Laboratorija”, perdirbėjai siūlytų idėjas, kaip konkrečias atliekas būtų galima paversti originaliais ir funkcionaliais daiktais, o žmonės tiesiog turėtų naudoti pagamintus daiktus. Šios sistemos nenuginčijamas pliusas tas, kad visuomenė suvartotų savo „šiukšles”. Perdirbti produktai galbūt net taptų alternatyva nekokybiškoms kiniškoms prekėms.
„Eko Laboratorija” jau antrus metus siūlo įmonėms tapti „Žaliaisiais draugais” ir prisidėti prie Lietuvos aplinkos švarinimo. „Šioje sistemoje matome daug pliusų: įmonės atsikrato nereikalingų žaliavų, mes turime medžiagos, ant kurios galime realizuoti savo kūrybą, o visuomenė turi galimybę vartoti ne tik praktiškus, bet ir aplinkai draugiškus, daiktus. „Eko Laboratorija” kviečia bendradarbiauti visas įmones, kurios turi atliekų ir nori elgtis atsakingai. Veikdami kartu, tikrai atrasime kūrybiškų ir abiems pusėms naudingų sprendimų”, – mintimis dalinasi iniciatyvos autorė Augusta Imbrasienė.
Gruodžio 20 d. „15min” skaitytojų laukia jau paskutinis šiais metais „Perdirbtų Kalėdų” konkursas. Sekite naujienas!