2015 04 14

Performuotoje Seimo etikos komisijoje nebeliks dabartinio vadovo Valentino Stundžio

Naujai sudaromoje Seimo Etikos ir procedūrų komisijoje nebeliks dabartinio vadovo konservatoriaus Valentino Stundžio. Keičiama ir dalis kitų komisijos narių.
Valentinas Stundys
Valentinas Stundys / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Temos: 2 Seimas Parlamentas
„Matyt, tai tam tikras valdančiųjų kerštas už buvusią principingą komisijos ir jos pirmininko poziciją“, – antradienį BNS sakė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma.

Jis teigė, kad konservatoriai prašė valdančiųjų frakcijų vadovų į Etikos komisiją pateikti ir V.Stundį. Konservatoriai vėl norėjo jį siūlyti į komisijos pirmininkus.

„Mes atsižvelgėme į jų (valdančiosios daugumos – BNS) pageidavimus, gal ne pilnu mastu, o jie į mūsų frakcijos neatsižvelgė. (...)Tai nedemokratiškas veiksmas iš valdančiųjų pusės“, – tvirtino J.Razma.

Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė BNS teigė neturinti ypatingų argumentų, kodėl į etikos sargus vėl nebeteiktas V.Stundys. Anot jos, taip norėjo kiti partneriai .

Koalicijos partneriai pageidavo, kad komisijos vieningai susitartų, todėl apsistota ties tomis pavardėmis, kurios pateiktos.

„Koalicijos partneriai pageidavo, kad komisijos vieningai susitartų, todėl apsistota ties tomis pavardėmis, kurios pateiktos“, – sakė I.Šiaulienė.

Seimo opozicija į naują komisiją pasiūlė „darbiečius“ Saulių Bucevičių ir Ričardą Sargūną, „tvarkietį“ Algimantą Dumbravą, socialdemokratus Edmundą Jonylą, Vytautą Saulį bei Orintą Leiputę. Valdantieji pateikė konservatorių Vidos Marijos Čigriejienės ir Algio Strelčiūno, liberalo Armino Lydekos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovo Leonardo Talmonto ir Mišrios Seimo narių grupės nario Valerijaus Simuliko kandidatūras.

Komisiją dar tvirtins Seimas. Jos pirmininko postas, pagal Seimo statutą, priklauso opozicijos atstovui.

Seimas gruodį nusprendė keisti Etikos ir procedūrų komisijos sudarymo tvarką po opozicijos boikoto prieš politiniu pagrindu priimamus sprendimus.

Pagal naują tvarką, Seimo narių elgesį vertinanti komisija bus sudaroma iš 11 parlamentarų, laikantis Seimo frakcijų proporcinio atstovavimo principo.

Pagal naują tvarką, Seimo narių elgesį vertinanti komisija bus sudaroma iš 11 parlamentarų, laikantis Seimo frakcijų proporcinio atstovavimo principo. Seimo dauguma į komisiją siūlys penkis kandidatus iš mažumos, o mažumai priklausantys parlamentarai – šešis valdančiųjų atstovus.

Komisijos sudarymo tvarka pakeista, kai protestuodami prieš valdančiųjų balsais priimamus politizuotus sprendimus ją paliko dauguma opozicijos atstovų, tarp jų ir komisijos pirmininkas konservatorius Valentinas Stundys, todėl komisijos darbas sustojo. Ši komisija buvo sudaryta pagal paprastą frakcijų proporcinio atstovavimo principą, t. y. paskirsčius kvotas narius pasiūlė pačios frakcijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai