Rugpjūčio 29-ąją posėdžiavusi Seimo valdyba delegacijai Lietuvos Seimo, Lenkijos Seimo bei Senato ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados narių asamblėjoje nusprendė skirti 7 tūkst. eurų mažiau lėšų, 3 tūkst. eurų apkarpė delegacijos Lietuvos Seimo ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Asamblėjoje biudžetą, 13 tūkst. eurų sumažino Seimo Rytų partnerystės programos komandiruočių krepšelį.
Tačiau 18 tūkst. eurų išaugo parlamentinės diplomatijos biudžetas, valdyba 5 tūkst. eurų daugiau skyrė nenumatytoms Seimo narių komandiruotėms.
Paklausus, kokios yra nenumatytų parlamentarų komandiruočių kryptys, Seimo pirmininko pavaduotoja konservatorė Irena Degutienė atsakė, kad „niekas nežino, kas gali atsitikti per pusmetį“.
„Viena yra konkretūs mūsų planai su tarptautinėmis organizacijomis – įvairios asamblėjos – ten viskas aišku, kada kas vyks. Bet yra, pavyzdžiui, Azerbaidžano valstybės jubiliejus. Jis nebuvo niekur įtrauktas į jokią komandiruotę, nenumatytas toks buvo dalykas, čia jau iškart reikia [priskirti] nenumatytoms lėšoms“, – komentavo politikė.
Anot jos, parlamentarų delegacijų asamblėjose biudžetai buvo apkarpyti sužinojus, kad neįvyks kai kurie planuoti renginiai.
„Rytų partnerystei dalį pinigų išnaudojom, bet žinom, kad dar bus komandiruočių į Gruziją ir Ukrainą, ir į Moldovą, kurios šiai dienai nėra oficialiai numatytos, bet diplomatiniais kanalais jau žinom, kad gali būti jų iniciatyva kvietimai. Dėl to tas perskirstymas ir įvyko, – pridūrė I.Degutienė. – Dažniausiai nenumatytoms lėšoms visada pritrūksta pinigų.“
2018-aisiais parlamentarai komandiruotėms planuoja išleisti 452 tūkst. eurų.
Su 2017 metų pagrindiniais Seimo parlamentinės diplomatijos tikslais ir kryptimis galite susipažinti čia.
TAIP PAT SKAITYKITE: V.Tomaševskis: R.Tamašunienę persekioja antikrikščioniškų pažiūrų žurnalistai