Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti
2019 01 26

Perspėja: keliaujant į D.Britaniją asmens tapatybės kortelės gali nebeužtekti

Po „Brexito“ į Britaniją vykstantiems lietuviams, patariama keliauti su pasu, o ne tapatybės kortele. Net jei Briuseliui ir Londonui nepavyktų sutarti dėl „Brexito“ sutarties, diplomatai tikisi, kad bent laikinai vizų keliaujant į Britaniją nereikės. Ekspertai sako, kad nereikia dramatizuoti, nes visi bus suinteresuoti kuo sklandesnėmis kelionėmis. Tačiau tarp Britanijos ir Lietuvos keleivius ir siuntas vežiojantys verslininkai prognozuoja savo verslo pabaigą.
Britai laukia sprendimo dėl „Brexit“
Britai laukia sprendimo dėl „Brexit“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Iš Britanijos lietuviai grįžta ramūs, nors pripažįsta, kad neaiškumo ir baimės yra. Kas bus, jei britai po kiek daugiau nei dviejų mėnesių iš Europos Sąjungos pasitrauks be jokio susitarimo, nežino niekas.

„Įtampa yra, aišku. Aš nežinau (ar esu rami – LRT.lt), galvoju, kad gal grįšiu“, – teigia Didžiojoje Britanijoje gyvenanti lietuvė Indrė.

Jei nebus jokio „Brexito“ susitarimo, liks ne tik neaiškus lietuvių statusas Britanijoje, bet norint įvažiuoti į ją gali reikėti vizos. Europos Sąjunga svarsto laikiną leidimą britams atvykti be vizos, tačiau neaišku ar jų nereikalaus britai.

„Yra pasiūlytas ES reglamentas ir tikimasi abipusio atsakymo iš Jungtinės Karalystės. Beje, pastaroji yra minėjusi, kad jie planuoja atitinkamą režimą taikyti ES piliečiams“, – LRT TELEVIZIJAI sako užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius.

Britams išstojus, darbo bus kaip per pūgą, prognozuoja oro keleivių teises ginančios įmonės atstovė Vilma Vaitiekūnaitė. Tiesa, jos teigimu, dramos neturėtų būti, nes ir patys britai suinteresuoti, kad susisiekimas nenutrūktų. Tačiau po kovo 29-osios keliaujant į Britaniją rekomenduoja turėti pasą, asmens tapatybės kortelės gali nebeužtekti.

„Turėtų būti pasiruošę dokumentus, įsitikinę, kad jų pasas galioja po grįžimo dar 6 mėnesius, lygiai taip pat kaip keliaujant į bet kurią 3-iąją šalį. Rekomenduojama turėti kelionės draudimą, nes šitoje vietoje dar niekas nežino, kaip bus užtikrintos keleivių teisės“, – supažindina oro keleivių teisių ekspertė V.Vaitiekūnaitė.

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Britai laukia sprendimo dėl „Brexit“
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Britai laukia sprendimo dėl „Brexit“

Ekspertė taip pat pataria prieš skrydį dar pasitikrinti, ar jis neatšauktas. Tiesiogiai į Britaniją skraido dvi oro linijos „Ryanair“ ir „Wizzair“.

„Ryanair“ jau registravosi ir Bendrijoje, ir Britanijoje, tuo metu „Wizzair“ dar laukia leidimų. Tačiau daugiau sunkumų gali kilti ne oro keleiviams, o į Britaniją keliaujantiems mikroautobusais. Verslininkai baiminasi ne tik kovo pabaigos chaoso, bet ir ilgesnių kelionių ar apribojimų.

„Manyčiau, kad pasibaigs šitas verslas. Reikės pakeisti šalį. Manau, kad bus uždarytos sienos, o jei ne, bus eilės. Jei dabar atvažiuoji per parą laiko ar 27 valandas, tai čia bus neįmanoma“, – mano pervežimo įmonės atstovas Andrius.

Prognozuojama, kad dėl muitų ir griežtesnės pasienio patikros, gali nusitęsti milžiniškos eilės. Britai jau repetavo tokią situaciją. Dabar sieną automobiliai kerta per 2 minutes. Bet tikrinimas gali trukti ir valandas, jei chaosą sukeltų „Brexitas“ be susitarimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas