„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2017 03 17

Puolimas prieš žiniasklaidą tęsiasi: Petras Gažulis užsimojo žurnalistus bausti piniginėmis baudomis

Parlamentaras Petras Gražulis siūlo piniginėmis baudomis bausti žiniasklaidos priemones, kurių žurnalistai pažeidė Visuomenės informavimo įstatymą. Penktadienį jis kartu su keliais kitais parlamentarais įregistravo pataisas, pagal kurias žurnalistų etikos inspektorius bei Lietuvos radijo ir televizijos komisija galėtų taikyti administracines priemones.
Petras Gražulis
Petras Gražulis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

P.Gražulio, kuris ne kartą yra patyręs aštrią žiniasklaidos kritiką dėl skandalingų istorijų, pateiktas pataisas pasirašė ir buvęs „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos narys, pastaruoju metu žiniasklaidos dėmesio centre dėl kaltinimų seksualiniu priekabiavimu atsidūręs Kęstutis Pūkas.

15min.lt/Kęstutis Pūkas
15min.lt/Kęstutis Pūkas

Kartu su „tvarkiečiais“ Rimu Andrikiu, Juozu Imbrasu, Algimantu Dumbrava, „valstiečiu“ Alfredu Stasiu Nausėda ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos nariu Jaroslavu Narkevičiumi jie baudas žurnalistams siūlo skirti už Visuomenės informavimo įstatyme numatytus pažeidimus.

Įstatyme numatyta, kad žurnalistai privalo būti objektyvūs ir nešališki, pateikti kuo daugiau nuomonių ginčytinais politikos, ekonomikos ir kitais visuomenės gyvenimo klausimais, negali skelbti faktais nepagrįstų kaltinimų, privalo saugoti ir gerbti žmogaus teisę į privatumą mirties ar ligos atveju, neminėti asmens duomenų skelbdami žinias apie savižudybes ar bandymus nusižudyti, negali patraukliai vaizduoti rūkymo, girtavimo ar narkotikų vartojimo ir panašiai.

Baudas parlamentarai įrašė į Administracinių nusižengimų kodekso pataisas.

Už įstatymo pažeidimą portalus, laikraščius bei kitus leidinius siūloma bausti 100-150 eurų baudomis.

Radijo ir televizijos programų transliuotojams numatytos baudos siekia 150-600 eurų.

Jei pakartotinai būtų nusižengta nešališkumo principui, galima būtų skirti 150-400 eurų baudą, o jei žurnalistai pakartotinai pažeistų Visuomenės informavimo įstatymo nuostatą, kad „ fiksuodami įvairias viešas visuomenės akcijas – mitingus, eitynes, streikus, piketus – neturi skatinti imtis neteisėtų ar desperatiškų veiksmų“, galėtų būti skiriama 600-2000 eurų siekianti bauda.

Portalus, laikraščius ir leidinius baustų žurnalistų etikos inspektorius, televizijas ir radijo stotis – Lietuvos radijo ir televizijos komisija.

Aiškinamajame rašte rašoma, kad priėmus įstatymo projektą bus pašalintos egzistuojančios teisinio reglamentavimo spragos ir bus užtikrintas Visuomenės informavimo įstatymo nuostatų laikymasis.

Penktadienį „valstietės“ Dovilės Šakalienės pateiktos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos sukėlė tikrą audrą. Jomis buvo siekiama žiniasklaidą įpareigoti skelbti tiek pat gerų naujienų, kiek ir blogų. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, premjeras Saulius Skvernelis, prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis šį siūlymą griežtai sukritikavo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs