Anot Jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės, buvo analizuota, kaip tokie uostai veikia užsienyje, kaip yra administruojami. 2005-aisiais, kai buvo svarstoma Pilies uosto rekonstrukcija, miesto tarybos nariai išgirdo Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus prašymą palikti dalį krantinės istoriniams laivams.
Šiaurinėje piliavietės pusėję norima įkurdinti senovinius laivus, kad klaipėdiečiai ir miesto svečiai galėtų susipažinti su laivybos istorija. Anot O.Žalienės, krantinė tarsi taptų gyvu muziejumi. Žmonės galėtų lankytis laivuose, galbūt ir paplaukioti. Anot Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktoriaus Jono Genio, tai neturėtų tapti laivų remonto zona, o reprezentacine vieta.
„Klaipėdos uostas puikus. Bet čia nėra nieko, kas reprezentuotų istoriškumą. Naujoji vieta turėtų būti ne atrakcinė, o pažintinė“, – teigė J.Genys. Šiuo metu yra devyni registruoti istoriniai laivai ir dar keli, kuriuos sutvarkius būtų galima eksponuoti.
Kitais metais, kai Klaipėda minės 760 metų sukaktį, jūrai ir jūrinei kultūrai ketinama skirti didesnį dėmesį. Šią mintį skelbs ir naujasis moto: „Klaipėda – miestas ant bangos“. Dar viena iš siūlomų idėjų – atstatyti istorinį garlaivį, šiuo metu stovintį piliavietės kieme. Toks laivas galėtų plukdyti žmones po Danę nepakėlus tiltų. Taip pat pasigirdo ir siūlymų atstatyti viduramžių tipo laivą.