2009 09 08

Pinigų nurėš ir miesto muzikos mokykloms

Sostinės muzikos mokykloms negailestingai rėžiamas finansavimas. Mokyklų vadovai ir mokytojai nuogąstauja dėl mažėsiančių atlyginimų. Mažės ir pamokų skaičius. Savivaldybės atstovai pabrėžia, kad spaustis reikia visiems – muzikos mokyklos nėra išskirtinės.
Choras „Ąžuoliukas“
Choras „Ąžuoliukas“ / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Finansavimas mokyklai sumažintas 50 proc.“, – guodėsi Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos mokytoja Rasa Šilinskienė. Ji sakė, kad daugumai mokytojų dėl to kone perpus mažinamas darbo krūvis – paliekama po 18 val. per savaitę. „Vadinasi, kad po 50 proc. mažinama alga“, – skaičiavo 20 metų muzikos mokytoja dirbanti R.Šilinskienė. – Pinigine prasme, nežinau, 1100 Lt lieka eiliniam mokytojui“.

„Kiek kalbėjom su kolegėm, ir Balio Dvariono muzikos mokykloje, ir Naujininkų, ir Algirdo gatvėje (esančiose muzikos mokyklose – aut. past.) – visur šitaip“, – sakė mokytoja.

Pamokų mažėja – mokestis auga

Mažėjant finansavimui, automatiškai mažės pamokų muzikos mokyklose skaičius. Tačiau, savivaldybės nutarimu, nustatytas mėnesinis mokestis už muzikos mokyklos lankymą Vilniuje pasiekė 50 Lt. Kai kuriose muzikos mokyklose, pavyzdžiui „Ąžuoliuko“, taip pat chorinio dainavimo mokykloje „Liepaitės“ jis toks buvo ir anksčiau. Tačiau mokslas Karoliniškių muzikos mokykloje pabrango – anksčiau jis buvo 40 Lt.

„Pamokėles tiesiog kirto per pusę. Liko viena solfedžio, būdavo dvi, viena specialybės instrumentinė, būdavo dvi“, – aiškino R.Šilinskienė. Mokytojos teigimu, taip smarkiai sumažėjus pamokų skaičiui muzikos mokyklos nusiris į būrelių lygį.

Karoliniškių muzikos mokyklos direktorė Aldona Skruibytė pabrėžė, kad muzikos mokyklos tiesiog privalo vykdyti savivaldybės nurodymus. „Kaip nors versimės. Dabar pavaduotojai skaičiuoja, rengia ugdymo planą kartu su mokytojais“, – kalbėjo A.Skruibytė.

Kol nesudarytas naujas ugdymo planas, direktorė A.Skruibytė nenorėjo plačiau komentuoti situacijos ir patarė kreiptis į savivaldybės Švietimo skyriaus vedėją Julių Skestenį.

Uždaryti koncertines sales?

„Ąžuoliuko“ muzikos mokyklos direktorė Aušra Šikšnelienė irgi buvo nekalbi. Jos teigimu, oficialaus dokumento, kad mažinamas finansavimas, kol kas nėra. „Yra tik tokios kalbos“, – sakė ji. Direktorė užsiminė, kad, koreguojant ugdymo planus, mažės mokytojų darbo krūvis, tačiau kaip keisis jų atlyginimai negalėjo pasakyti. „Net patys vadovai nežino, kokie atlyginimai bus spalio 1 dieną“, – sakė ji.

Choro „Ąžuoliukas“ meno vadovas Vytautas Miškinis buvo atviresnis. Jo teigimu, biudžetas kerpamas apie 40 proc. „Mes nesame išskirtiniai, nors tokius chorus kaip „Liepaitės“, „Dagilėlis“, „Ąžuoliukas“ reikėtų saugoti“, – kalbėjo pašnekovas.

Jo teigimu, pamokų vaikams skaičius mažės smarkiai – bene per pusę. „Uždaryti koncertines sales reikia, nes negalėsim tokio aukšto lygio išlaikyti. Ką padarysi repetuojant du kartus per savaitę po valandą? Lygis kentės arba visi dirbsim už „ačiū“. „Ąžuoliukui“ rudenį sukanka 50 metų, bet kaip švęsim, nežinau“, – piktinosi V.Miškinis.

Uždaryti koncertines sales reikia, nes negalėsim tokio aukšto lygio išlaikyti. Ką padarysi repetuojant du kartus per savaitę po valandą? Klausė V.Miškinis.

Skriauda vaikams

Chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ direktorius-meno vadovas Petras Vailionis pabrėžė, kad susidarius tokiai situacijai reikėtų kalbėti ne tik apie mokytojų atlyginimus.

„Nuskriausti vaikai, nuskriausti mokiniai, bet visų dėmesys sutelktas ne į vaikus“, – piktinosi „Liepaičių“ direktorius. Jis pridūrė, kad pamokėlių „Liepaitėms“ mažės tiek, kiek trūksta pinigų – trečdaliu.

Kirps, bet bėdos nemato

„Kol kas dar niekas niekam nieko neapkirpo“, – įnirtingai aiškino savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Julius Skestenis. Jo teigimu, dabar sudarinėjami ugdymo planai. „Aš nesakau, nei mažinama, nei didinama. Pirmiausia turim paimti ugdymo planą, paimti finansus ir įvykdyti planą pagal galimybes“, – lakoniškas buvo J.Skestenis.

„Iš ugdymo plano ribų nėra išeinama. Buvo labai geri laikai, galbūt finansavimas buvo didesnis. Tokiais atvejais tas valandas pakoreguodavo. Bet vaikai tikrai neliks gatvėje ir problemų nebus“, – tikino Švietimo skyriaus Neformaliojo švietimo poskyrio vedėja Jolanta Dambrauskaitė.

Ji pastebėjo, kad ugdymo planus muzikos mokyklos tvirtina ne kalendoriniams, o mokslo metams. Tai, kas būna jame įtvirtinta, mokyklos turi vykdyti iki tol, kol baigiasi mokslo metai. „Rugsėjį jie turi paruošti naują ugdymo planą, todėl situacija atitinkamai keičiasi pagal šių kalendorinių metų sąmatą“, – aiškino pašnekovė.

„Finansavimas kol kas nemažintas, sąmatos netikslintos“, – sakė Vilniaus savivaldybės Kultūros ir ugdymo departamento Planavimo ir apskaitos skyriaus vedėja-vyriausioji buhalterė Virginija Kurilo. Jos teigimu, dabartinis biudžetas, su kuriuo buvo gauti tik 82 proc. sumos, reikalingos atlyginimams mokėti, buvo patvirtintas kovo mėnesį. Jis bus patikslintas netrukus – rugsėjo 9 dieną.

Paklausta, ar patikslinus biudžetą, mažės finansavimas muzikos mokykloms, V.Kutilo atsakė teigiamai. „Didelė tikimybė. Visiems mažinama. Kodėl muzikos mokyklos turi būti išskirtinės“, – retoriškai klausė pašnekovė.

ŠMM padėti negali

„Mes niekuo padėti negalim“, – apgailestavo Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė Elona Bagdanavičienė. Jos teigimu, visi klausimai apie muzikos mokyklų finansavimą turėtų būti skirti jų steigėjui – miesto savivaldybei. „Bendras mažinimas buvo visiems. Jei mažina papildomai, yra blogai“, – sakė E.Bagdanavičienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis