I.Šimonytė teigė, kad kova dėl TS-LKD paramos bus rimta, nors joje tedalyvaus du kandidatai – ji ir diplomatas Vygaudas Ušackas. Kad iš kovos pasitraukė ekonomistas G.Nausėda, I Šimonytei nebuvo labai netikėta, nes, pasak jos, jis nuo pat pradžių taikė į platesnį rinkėjų ratą ir nebuvo susijęs su TS-LKD.
I.Šimonytė savo konkurento V.Ušacko kritikos sulaukė jau pirmadienį. Šis pareiškė, kad buvusi finansų ministrė į rinkimus eina be vizijos. Tačiau I.Šimonytė nutarė į konfliktą nesivelti. „Aš nemėgstu žmonėms klijuoti etikečių ir neklijuosiu tokios taip pat“, – teigė Seimo narė, paklausta, ar pritaria praėjusią savaitę iš kovos dėl prezidento posto pasitraukusio Žygimanto Pavilionio nuomonei, kad V.Ušackas – prorusiškas kandidatas.
„Iš to, ką man teko girdėti, mano nuomonė yra kita“, – teigė I.Šimonytė.
Ji pati neslėpė, kad sprendimas siekti tapti partijos kandidate prezidento rinkimuose, nebuvo lengvas, pirmiausia, dėl šeiminių aplinkybių, tačiau netikėtai didelis žmonių palaikymas privertė situaciją perkalibruoti.
„Čia nėra taip, kad pagal darbo liaudies kolektyvų laiškus I.Šimonytė išėjo kandidatuoti pirminiuose rinkimuose. Ne. Tiesiog palaikymas buvo labai didelis ir jis mane privertė pamąstyti. Aš pamąsčiau ir pagalvojau: na, gerai, jei yra partijos pirminiai rinkimai ir aš tikrai turiu tokią didelę paramą, tai, manau, tikrai galiu su tuo susidoroti“, – kalbėjo pašnekovė.
Čia nėra taip, kad pagal darbo liaudies kolektyvų laiškus I.Šimonytė išėjo kandidatuoti pirminiuose rinkimuose. Ne.
I.Šimonytė tikino, kad didžiausias jos siekis tas, kad piliečiai nenusiviltų politika ir nuo jos nenutoltų, nes dabar esą klestinti pozicija, kad demokratija yra daugumos diktatūra mažumai atstumia visuomenę bodėtis politiniais procesais.
„Aš tai vadinu vidine emigracija, kai tu išeini į save, į savo kasdienius darbus, į savo šeimą ir galvoji, kad manęs tai neliečia. Man kartais atrodo, kad toks yra ir siekis kažkieno – pasiekti, kad kuo daugiau sąmoningos, išsilavinusios, drąsios, kūrybingos visuomenės galvotų, kad politika yra ne jų reikalas. Čia aš matau laikmečio iššūkį, kad nebūtų per vėlu“, – kalbėjo Seimo narė.
Kitas dalykas, kurio I.Šimonytė sako sieksianti tai susitarimas dėl valstybės ekonominės vizijos. Kandidatė neslepia, kad jai patiktų vokiškas, o pradžiai bent Estijos, modelis. Ir, svarbiausia, šnekų, kad pinigų gali užtekti viskam net sumažinus mokesčius, pabaiga.
Tačiau kaip jo I.Šimonytė siektų su Ramūno Karbauskio vadovaujamais „valstiečiais“? Pasak Seimo narės, institucijų dialogas turės vykti atsiribojus nuo asmeniškumų yra ne tik įmanomas, bet ir būtinas.
„Jeigu kažkas negali per asmeniškumus perlipti, tai tada jau yra labai labai blogai. Kaip rodo mano patirtis, daugiausia žmonių per tokius asmeniškumus sugeba perlipti“, – sakė I.Šimonytė.
Tiesa, dabar Seimo narė pripažino su LVŽS pirmininku Seimo koridoriuose apsiribojanti pasisveikinimu.
I.Šimonytė neslėpė, kad jos tikslas bus stipri ir solidari Europos Sąjunga. „Man popiežiaus Pranciškaus mintis apie tai, kad sienas pasistatyti ir duris užsirakinti yra iš tikrųjų labai lengva, bet iš to niekas nelaimi, man yra labai artima. Aš manau, kad mes turime ieškoti konsensuso“, – teigė ji.
I.Šimonytė taip pat ketina šiek tiek sušvelninti savo toną socialiniuose tinkluose, tačiau pažada kitu žmogumi netapsianti, nesiimsianti viešųjų ryšių specialistų siūlomos strategijos tapti „bose“.
„Tas įvaizdis, kad štai aš pasiimsiu dabar kažkokį pjaunamąjį ginklą ar kažką ir, kaip rašė ponas Andrius Baranauskas, paimsiu kažką už kiaušų, tai nėra tai, ką aš mėgstu daryti“, – sakė I.Šimonytė.
Neketina iki saldumo nušlifuoti kandidatė ir savo kalbėjimo stiliaus.
„Aš pagalvosiu, ar tai yra problema, bet dėl to pasidaryti medinė ir rašyti į feisbuką nugludintas trijų sakinių žinutes, kad štai šiandien padariau taip ir štai, kaip išėjo, ir ačiū jums labai, tai taip nebus. Labiausiai savęs nekęsčiau, jei pradėčiau apsimetinėti. Apsimetinėti aš nesiruošiu, būti šiek tiek santūresnė – galbūt“, – kalbėjo ji.
Apsimetinėti aš nesiruošiu, būti šiek tiek santūresnė – galbūt.
43 metų I.Šimonytė yra viena iš konservatorių partijos skyrių iškeltų kandidatų į prezidentus.
Šeštadienį dienraščio „Lietuvos rytas“ skelbtos apklausos duomenimis, I.Šimonytę, kaip geriausią pretendentę į prezidento postą, rinktųsi 10 proc. gyventojų. 22,3 proc. respondentų prezidento rinkimuose balsuotų už ekonomistą Gitaną Nausėdą, 16,6 proc. – už premjerą Saulių Skvernelį.
G.Nausėda pirmadienį pranešė prezidento posto sieksiantis be konservatorių paramos.
TS-LKD rinkimuose I.Šimonytė turės vienintelį konkurentą – diplomatą Vygaudą Ušacką.