I.Šimonytė teigė, kad ji tikėjosi laimėti partijos rinkimus, tačiau nustebo, kad persvara buvo tokia didelė. Kandidatė tikino, kad didelė persvara rodo labai nemažus rinkėjų lūkesčius. Taip pat I.Šimonytę nustebino gana gausus užsiregistravusių nepartinių dalyvavimas.
Pokalbis 15min studijoje:
Klausiama, ar pajuto partijos vadovybės protekciją, I.Šimonytė sakė, kad paramą jai gana natūraliai išreiškė tie partijos lyderiai, kurie su ja dirba, tačiau ji atkreipė dėmesį, kad kiti frakcijos kolegos apie ją atsiliepę itin kritiškai.
„Net bandė labai aiškiai mane priešinti su krikščionių demokratų bendrijos nariais. Aš neįvardinsiu pavardžių, bet tokių kolegų buvo. Jei kažkas mane rėmė, tai kažkas vykdė ir antikampaniją pakankamai intensyvią“, – sakė I.Šimonytė.
Kandidatė tikino, kad kritika jos neskaudino, tačiau keisti atrodė bandymai brėžti ribą esą ji prieš šeimą.
„Tas toks bandymas dirbtinai kalbėti ne apie turinį, o apie tai, kad kažkas yra teisingas, o kažkas neteisingas žmogus, galbūt man nebuvo labai malonus. Galbūt nebuvo labai maloni paskutinių dienų kritika apie tai, kad aš esu žavi moteris ir čia mano privalumai pasibaigia, bet esu politikoje ne pirmą dieną ir moku tokius dalykus nuryti“, – kalbėjo I.Šimonytė.
Žiūrėdama į ateitį kandidatė sakė matanti buvusį konkurentą V.Ušacką kaip pagalbininką. Tiesiai paklausta, kaip jis galėtų padėti, I.Šimonytė tikino, kad jiedu galėtų toliau diskutuoti ir ieškoti bendrų sąlyčio taškų, nes „abu yra už laiminčią Lietuvą“.
I.Šimonytė sako, kad savo kampanijoje toliau vis daugiau važinės po regionus, susitikinės su profesinėmis – mokytojų, medikų, socialinės apsaugos – grupėmis.
„Reikia galvoti kaip pasiekti tuos žmones, kurių nespėjau pasiekti per šį mėnesį“, – teigė ji.
Vis dėlto I.Šimonytė nemano, kad yra tik miestų ir feisbuko burbulo kandidatė, o tai esą įrodė ir rinkimų rezultatai mažesniuose miestuose ir miesteliuose.
I.Šimonytė tikino mananti, kad artėjančiuose prezidento rinkimuose aiškiausia takoskyra bus tarp valdžios ir opozicijos kandidatų. Tuo tarpu klausiama, kokius skirtumus tarp savo ir Gitano Nausėdos ekonominės minties mato, kandidatė tikino kol kas didelių skirtumų nematanti, nes G.Nausėda dar nėra aiškiai pasakęs, kokią gerovės valstybę norėtų kurti.
Nėra taip, kad atėjo I.Šimonytė ir suvalgė G.Nausėdos procentus. Jis, kur buvo, ten yra. Mano žinomumas išaugo iš neapsisprendusių.
„Kol kas, kadangi, aš toj kampanijoj, apklausų dalyke, dalyvauju ne taip ilgai, galima matyti, bent iš pastarojo laikotarpio skaičių matyti, kad nėra taip, kad atėjo I.Šimonytė ir suvalgė G.Nausėdos procentus. Jis, kur buvo, ten yra. Mano žinomumas išaugo iš neapsisprendusių. Mano supratimu, tai yra labai geras dalykas, todėl, kad man būtų baisiausia, jei šiuose rinkimuose mes turėtume 30-40 proc. žmonių, kurie netapatina savęs su jokiu kandidatu“, – kalbėjo I.Šimonytė.
Ji tikino, kad, palyginus su G.Nausėda, turi daugiau patirties valstybės tarnyboje, buvime politikoje.
Visgi, I.Šimonytė pripažino, kad S.Skvernelį kritikuoti bus lengviau, nes, kad ir ką jis žadėtų, bus klausiama, kodėl to nepadarė per 2,5 metų valdžioje.
Savaitgalį vykusiuose pirminiuose partijos rinkimuose, kuriuose dalyvauti galėjo ir iš anksto užsiregistravę ne partijos nariai, I.Šimonytė nurungė diplomatą Vygaudą Ušacką.
Kaip skelbia TS-LKD oficiali svetainė, rinkimuose balsavo 20 859 partijos nariai ir rėmėjai. Už I.Šimonytę balsavo 16 418 partijos narių ir rėmėjų (78,71 proc.), už V.Ušacką – 4441 (21,29 proc.).
V.Ušackas nutarė toliau rinkimų kovoje nedalyvauti ir, jei I.Šimonytė to pageidaus, žada paramą ir pagalbą jai.