Šį turgų surengti sumanė 3 merginos: Doloresa, Ramunė ir Julija, kurios nutarė sostinei parodyti, „ko ši dar nemačiusi“.
„Žmonėms papasakodavome apie mintį ir jie patys siūlėsi padėti. Sakydavo – galiu padaryti tą, galiu padaryti aną. Taip ir išsivystė „blusų turgaus“ idėja. Pirma mintis buvo tikras sendaikčių turgus, bet renginys savaime kito – prisijungė ir tie, kurie patys gamina papuošalus ar molio dirbinius“, – apie „blusų turgaus“ atsiradimą pasakojo merginos.
Anot jų, buvo žmonių, tiesiog ėjusių pro šalį ir panorusių parduoti vieną ar kitą daiktą. Vakar vykusiame turguje prekeiviams reikėjo registruotis iš anksto, tačiau ir visi norintieji rado vietos greta kitų prekeivių.
„Idėja atėjo iš užsienio, ten madingi sendaikčių turgūs. Norėjosi padaryti kažką išskirtinio, ko dar nebuvo Lietuvoje. Stengėmės viską organizuoti taip, kad žmonės norėtų ateiti. Neaišku, kas į turgų ką ir iš kur atsinešė, tikriausiai prekeiviai tuštino ne tik savo spintas. Žiūrint į prekes, galima spėti, kad buvo gerokai pasidarbuota ir močiučių lentynose“, – juokavo turgaus organizatorės.
Daugelis užsukusiųjų į „blusų turgų“ neatsispyrė pagundai įsigyti bent mažą daikčiuką, mat parduodamų daiktų kaina buvo sutartinė, prekeiviai noriai derėjosi ir patarė, kokios prekės labiausiai vertos lankytojų dėmesio. „Blusų turguje“ buvo apstu papuošalų ir drabužių, indų, plokštelių, senų knygų. Čia pat buvo gaminamas maistas, skambėjo plokšteles sukančių diskžokėjų muzikinis fonas.
„Tai buvo pirmas toks bandymas padaryti „blusų turgų“. Dabar jau matome, kad pavyko, gal bandysime surengti panašų „blusų turgų“ ir Kaune ar Klaipėdoje, bet jau ne šiais metais“, – žadėjo organizatorės.