Paaiškėjo, jog dažniausiai vaikai psichotropinėmis medžiagomis svaiginasi mokyklų tualetuose ir persirengimo kambariuose.
Devyniose Jonavos miesto ir rajono mokyklose Jonavos visuomenės sveikatos biuro specialistai rado narkotikų pėdsakų. Pirmą kartą narkotinių ir psichotropinių medžiagų aptikimo paviršiuose tyrimas buvo atliktas penkiolikoje mokyklų, iš jų šešiose narkotikų pėdsakų nerasta.
„Specialiu aparatu buvo tiriami įvairūs paviršiai. Mokyklose rasti šešių pagrindinių narkotikų grupių pėdsakai“, – sakė Jonavos visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Irena Pratkelienė.
Ištyrus paviršius paaiškėjo, kad mokyklose rasta opiatų, amfetamino, heroino, kanapių ir kitų narkotikų pėdsakų.
Ištyrus paviršius paaiškėjo, kad mokyklose rasta opiatų, amfetamino, heroino, kanapių ir kitų narkotikų pėdsakų.
„Daugiausiai jų aptikta berniukų tualetuose, taip pat persirengimo kambariuose.
Mergaičių tualetuose taip pat aptikti narkotinių medžiagų pėdsakai, tačiau – kur kas mažiau“, – sakė I.Pratkelienė.
Kvietimai dalyvauti tokiame tyrime išsiųsti visoms mieste ir rajone esančioms ugdymo įstaigoms. Jame dalyvauti sutiko 15 mokyklų– devynios miesto ir šešios kaimo.
Narkotikų pėdsakų aptikta šešiose miesto ir 3 kaimo mokyklose.
Tyrimo metu buvo tiriami įvairūs paviršiai skirtingose patalpose– palangės, staktos, elektros jungikliai.
Mokyklose rasta skirtingo intensyvumo narkotikų pėdsakų, kai kuriose mokyklose aptikta po vieną narkotinės medžiagos pėdsaką, tačiau vienoje iš mokyklų – net penki skirtingų narkotinių medžiagų pėdsakai, kai kuriose – itin stipraus intensyvumo.
Narkotikų pėdsakų aptikta šešiose miesto ir 3 kaimo mokyklose.
Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centro vadovė, psichologė Aina Adomaitytė sako, kad atlikus šį tyrimą ir žinant jo rezultatus problemos sprendimo būdų teks ieškoti visiems bendrai – tiek tėvams, tie pareigūnams, tiek vaiko teisių specialistams, psichologams.
„Tai nėra vienkartinis susitikimas, vaiko pabarimas ar pasakymas, kad tai yra blogai.
Reikia aiškintis situacija, kiek ji yra rimta, kiek ilgai narkotikai yra vartojami, galbūt kartais reikia ir medikamentinio gydymo“, – sakė A.Adomaitytė.