Kaip BNS sakė Vilniaus savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas, per pirmąsias sausio savaites gauta apie 170 prieštaravimų ir įvairių kitų paklausimų, susijusių su rūkymu balkonuose.
„Tik pavieniai prieštaravimai yra dėl to paties daugiabučio. Didžioji dauguma yra dėl skirtingų daugiabučių, tačiau yra prieštaravimų dėl rūkymo dvibučiuose, administraciniuose, poilsio ar kitos paskirties pastatuose, kurie nėra daugiabučiai, tačiau juose yra butų. Pastatuose, kuriuose yra butų, bet tie pastatai nėra daugiabučiai, draudimas negalioja“, – aiškino A.Bužinskas.
Jo teigimu, sostinės savivaldybės administracijos direktorius 28-iuose daugiabučiuose jau uždraudė rūkyti balkonuose, šis draudimas įsigalios vasario 5 dieną.
Anot Kauno savivaldybės Būsto modernizavimo, administravimo ir energetikos skyriaus vedėjo Raimundo Endrikio, savivaldybė šiuo metu yra gavusi 24 prieštaravimus dėl rūkymo balkonuose.
„Visi prieštaravimai yra iš skirtingų daugiabučių. Šiuo metu yra parengti įsakymai dėl aštuonių namų uždraudimo rūkyti balkonuose“, – sakė jis.
R.Endrikio teigimu, pirmieji draudimai įsigalios vasario 10 dieną.
Uostamiesčio savivaldybė BNS pranešė gavusi 13 prieštaravimų dėl rūkymo daugiabučių namų balkonuose, juos pateikė skirtingų daugiabučių gyventojai.
Klaipėdos savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vyresniojo patarėjo Mariaus Pankevičiaus teigimu, dviejuose daugiabučiuose draudimas rūkyti įsigalios vasario 8 dieną.
„Kiti pranešimai šiuo metu dar yra nagrinėjami“, – komentavo jis.
Nuo šių metų pradžios įsigaliojo įstatymo nuostatos, numatančios draudimą rūkyti daugiabučių namų balkonuose, kai tam prieštarauja bent vienas namo gyventojas.
Prie daugiabučio namo arba jo viduje tokiu atveju turi būti įrengti ženklai apie draudimą rūkyti balkonuose. Tą padaryti turi pastato administratorius, bendrija arba savivaldybė.
Jeigu kaimynai ir neprieštarauja, rūkaliai privalo užtikrinti, kad dūmai nepatektų į kitų namo gyventojų patalpas.
Nustačius pažeidimą, patalpos, kurioje buvo rūkyta, savininkas pareigūnams privalo nurodyti rūkiusiojo duomenis (vardą, pavardę ir gyvenamosios vietos adresą), o atsisakius tai padaryti, jam grės bauda.
Neleistinai daugiabučio balkone rūkiusiam žmogui gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 50 eurų, o padarius pažeidimą pakartotinai – nuo 50 iki 90 eurų. Patalpų savininkams, nenurodžiusiems rūkiusiojo duomenų, gresia bauda nuo 30 iki 60 eurų, o padarius pažeidimą pakartotinai – nuo 60 iki 120 eurų.
Protokolus už pažeidimus gali surašyti ne tik policija, bet ir savivaldybių administracijų viešosios tvarkos pareigūnai.