Planuojama, kad naujus akademinius metus Klaipėdos universitete pradės apie 1000 studentų – bakalaurų, magistrų, studijuoti norą Lietuvos uostamiestyje pareiškusių užsienio šalių piliečių, žmonių, pasirinkusių profesines, sutrumpintas ar papildomas studijas. Kvietimai studijuoti išsiųsti daugiau nei 100 Ukrainos piliečių. Klaipėdos universitete pirmakursių bakalaurų grupės suformuotos 20-yje studijų programų, magistrų – 30 programų bei 1-oje profesinių studijų programoje.
„Matomos tendencijos džiugina. Šiemetiniai, dar negalutiniai duomenys statistinę liniją, porą metų buvusią tiesės būsenos, jau kilstelėjo į viršų ir leidžia prognozuoti pokytį augimo kryptimi“, – džiaugėsi KU vadovas. Jis apgailestavo dėl jaunimo pasirinkimuose ir šiemet nepirmaujančių inžinerinių studijų programų. „Ne tik Universitetai, bet ir valstybė turi ieškoti sprendimų tiksliųjų mokslų krizei spręsti. Ji – akivaizdi. Tai rodo ir abitūros matematikos egzaminų rodikliai. Jie, deja, lemia ir stojamųjų rezultatus“, – sako prof. dr. Artūras Razbadauskas. Dėl nesurinkto studentų skaičiaus KU šiemet nesukomplektuotos Chemijos, Statybos, Elektros inžinerijos studijų programų grupių, bet džiaugiamasi po metų pertraukos atgimusiomis žurnalistikos, hidrologijos ir okeanografijos studijomis.
Liepos 27-ąją Europos Komisijai paskelbus sprendimą skirti tolesnį finansavimą Europos universiteto aljansui EU-CONEXUS, į kurį įeina ir KU, augimo tendenciją tikimasi išlaikyti ir ateityje. „Tarptautinė partnerystė mums suteikia galimybę pasiūlyti jaunimui akademiškai stiprias jungtines studijų programas ar specializacijos kryptis. Šiemet net 250 paraiškų sulaukė 6-ių EU-CONEXUS partnerių sukurta jungtinė magistrantūros programa „Jūros biotechnologijos“, iš jų atrinkti 26 studentai, turėsiantys visapusišką finansinę paramą studijoms, o jas baigę gausiantys Europos Universiteto diplomą“, – akcentuoja KU rektorius.