Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 02 29

Planuojama tvirtinti naują žurnalistų etikos kodeksą

Pirmadienį numatoma tvirtinti Visuomenės informavimo etikos kodeksą, kuris pakeistų iki šiol galiojantį Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą. Naują kodeksą turėtų patvirtinti viešosios informacijos rengėjų ar skleidėjų organizacijų ir Visuomenės informavimo etikos asociacijos narių atstovų susirinkimas.
Kompiuteris
Kompiuteris / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Visuomenės informavimo etikos asociacijos direktorius Viktoras Popandopula BNS sakė, kad naujasis kodeksas geriau atsižvelgs į šios dienos žurnalistų praktiką.

„Naujas kodeksas yra rengtas Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso pagrindu. Daugiausia buvo koncentruotasi į problemas, kurios pastebėtos per senojo kodekso veikimą. Taip pat didesnis dėmesys yra skiriamas naujosioms medijoms, turiu omeny internetinę žiniasklaidą, naujųjų medijų redagavimą, atsakymo teisei internete (...). Daugiau atsižvelgta į praktinę padėtį ir per daugiau kaip dešimtmetį vykusius pasikeitimus, kuriuos, be kita ko, lėmė ir technologijos – pavyzdžiui, atsirado tinklaraščiai, kurie teismų sprendimais pripažįstami visuomenės informavimo priemonėmis“, – sakė V.Popandopula.

Visuomenės informavimo etikos asociacija įsteigta pernai žiemą – ji įkurta po to, kai 2014 metų lapkritį Seimui priėmė Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. Įstatymu įtvirtinta Visuomenės informavimo etikos komisija, kuri yra kolegialus asociacijos sprendimus priimantis organas. Ši komisija pakeitė Žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją.

Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksas buvo patvirtintas prieš 20 metų – 1996-aisiais.

V.Popandopula pažymi, kad profesinės etikos kodeksas rengiamas ir tvirtinamas pačių žurnalistų atstovų ir yra savireguliacijos priemonė, nors laikytis profesinės etikos normų viešosios informacijos rengėjus, skleidėjus, žurnalistus ir leidėjus įpareigoja ir Visuomenės informavimo įstatymas.

„Lietuvos teismai vienareikšmiškai traktuoja, jog visos visuomenės informavimo priemonės privalo paisyti kodekso reikalavimų. Kai kuriais atvejais Visuomenės informavimo įstatyme yra formaliau, abstrakčiau apibrėžti reikalavimai žurnalistams, tai teismai pripažįsta, kad reikia laikytis konkretesnių reikalavimų pagal profesinės etikos kodeksą“, – sakė V.Popandopula.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?