„Manau, kad jau vakar reikėjo pradėti aktyviai daryti informacinę kampaniją, kad žmonės suprastų, už ką jie balsuos. Viešojoje erdvėje yra per mažai informacijos. Referendumo paskelbimas dar sustabdytas, tad kuo greičiau Seimo nariai oficialiai apsispręs, tuo aiškiau mums visiems bus, ką ir kaip daryti“, – kalbėjo ji.
Anot D.Henkės, kampanija turėtų išsklaidyti viešojoje erdvėje sklandančius mitus dėl pensijų, socialinio draudimo, tarnybos kariuomenėje.
„Yra daug klausimų, kurie žmonėms neaiškūs, nes kalbama apie tuos, kurie jau turi Lietuvos pilietybę, kad ją galėtų išlaikyti išvažiavę į ES, transatlantinės erdvės šalis. Jokių grėsmių nėra“, – pabrėžė ji.
Konstituciniam Teismui išaiškinus, kad referendumai gali būti rengiami tik vieną dieną, jis greičiausiai vyks gegužės 12-ąją, BNS tvirtino „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. Referendumo agitacijai Vyriausybė trečiadienį tam skyrė 230 tūkst. eurų.
Kad referendumas įvyktų, už dvigubos pilietybės įteisinimą turėtų balsuoti daugiau nei pusę balsavimo teisę turinčių šalies gyventojų.
Anot D.Henkės, pastarųjų prezidento rinkimų statistika rodo, kad į pirmąjį turą ateina maždaug 5 proc. daugiau rinkėjų nei į antrąjį, todėl ji sveikino siūlymus rengti referendumą gegužės 12-ąją, kartu su kitu referendumu dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo.
„Visa kita yra didžiuliai iššūkiai. Lietuvai yra reikalingi Lietuvos piliečiai, nesvarbu, kuri jie gyventų. Tai mūsų ateitis, kaip lietuvių diaspora, per 1 mln. gyventojų, už Lietuvos ribų sąveikaus su Lietuvos valstybe“, – aiškino D.Henke.
Ji sakė, kad dviguba pilietybe naudojasi apie 30 tūkst. gyventojų, išvykusių iki 1990-ųjų ir tai „skaldo Lietuvą“.