„Su Jungtine Karalyste pasirašius partnerystės susitarimą, labai svarbiu prioritetu išlieka Lietuvos piliečių apsaugos klausimas. Siekiame užtikrinti geriausius mūsų žmonių interesus tarptautiniame kontekste“, – pabrėžia teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.
Įstatymo projektu siūloma, jog Lietuvai sprendžiant dėl arešto orderio, turto arešto bei konfiskavimo vykdymo, tam tikrais atvejais nebūtų taikoma dviguba baudžiamumo patikra.
Lietuvos pilietis būtų perduodamas baudžiamojo persekiojimo tikslais tik su sąlyga, kad priėmus nuosprendį, jis būtų grąžintas į Lietuvą atlikti jam paskirtą laisvės atėmimo bausmę.
Numatoma, jog pagal arešto orderį Lietuvos piliečiai galės būti perduodami Jungtinei Karalystei tik abipusiškumo pagrindu ir tik esant numatytoms sąlygoms. Galės būti atsisakoma perduoti Lietuvos pilietį, jei arešto orderis bus išduotas bausmės vykdymui.
Taip pat siūloma Lietuvai pasilikti teisę reikalauti prie turto arešto / konfiskavimo prašymo pateikti ir patvirtinamųjų dokumentų vertimą į lietuvių kalbą.
Nustatomos ir kompetentingos institucijos, kurios būtų atsakingos už arešto orderio išdavimą ir vykdymą, prašymų turto areštui ar konfiskavimui priėmimą.
Šalių pareiškimus prašoma pateikti iki vasario 28 d.
Lietuvoje pareiškimus, kurie susiję su asmens teisių ribojimu, pilietybės išimtimis, dvigubo baudžiamumo patikros ribojimais, galima atlikti tik priėmus įstatymą.
Teisingumo ministerija parengtą Įstatymo Dėl Lietuvos Respublikos pareiškimų pagal Europos Sąjungos bei Europos atominės energijos bendrijos ir Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės prekybos ir bendradarbiavimo susitarimą projektą, siūlo priimti skubos tvarka.