Iš sraigtasparnio apžiūrėtos teritorijos paveiktos UAB „Gairelita“ vykusio gaisro. Apžiūrėtas Obelės upelis, Petraičių tvenkinys, Pakruojo tvenkinys, Niauduvos upelis bei pačios įmonės ir už jos ribų esančios teritorijos.
Matyti, kad aplink įmonę yra susikaupę daug gesinimui panaudoto vandens ir jo kiekis dėl kritulių nemažėja, o didėja bei gali užlieti kaimyninius sklypus.
Po skrydžio, Radviliškio rajono ekstremalių situacijų komisijos posėdyje, priimtas sprendimas iškasti tvenkinį, į kurį buvo supumpuotas dauboje prie „Gairelitos“ teritorijos susikaupęs gaisro gesinimo vanduo. Toliau bus sprendžiamas jo sutvarkymo klausimas. Ateityje šis tvenkinys bus naudojamas kaip priešgaisrinis.
Aktualiu išlieka klausimas, ką daryti su Obelės upėje, prie Petraičių tvenkinio besikaupiančiomis putomis. Jų kiekiai didžiuliai. Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai teigia šiuo atveju galintys suteikti tik techninę pagalbą.
Siekiant išsiaiškinti, kas formuoja putas, paimti ir į laboratorijas išsiųsti upės vandens ir putų mėginiai. Vis dar laukiama specialistų patarimo, ką daryti su putomis ir užterštu vandeniu.
Nepaisant daug ginčų ir Pakruojo savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos sprendimo pašalinti putas sulaikančią užtvarą, Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai įpareigojo užtvarą palikti.
Svarstoma, kur dėti didžiulius kiekius putų. Ugniagesiai talpų jų laikymui neturi. Tad kol kas putos sandėliuojamos šalia užtvankos, betoniniame rezervuare.
Atsistatė Radviliškio nuotekų valymo įrenginių darbas, ištekančio vandens BDS pasiekė nustatytas normas. Vandens kokybė, tiek Obelės upėje, tiek Petraičių tvenkinyje po truputi gerėja. Pirmadienį atlikti matavimai rodo, kad į Petraičių tvenkinį įtekančiame vandenyje ištirpusio deguonies kiekis jau daugiau kaip 8 mg/l., rūgštingumas normalus. Pačiame Petraičių tvenkinyje ištirpusio deguonies kiekis taip pat didėja.