Krikščionių kalendoriuje lapkričio 1-oji įrašyta kaip Visų Šventųjų diena. Liturgine žmonių, po mirties paskelbtų šventaisiais, atminimo švente dar VII a. pradžioje ją paskelbė popiežius Bonifacas IV. Po bemaž keturių amžių popiežius Grigalius IV paskelbė, kad lapkričio 2-oji bus skirta prisiminti visus mirusiuosius.
Vėlinės Lietuvoje buvo paskelbtos tik atmintina, todėl ne poilsio, diena. Užtat lapkričio 1-oji yra valstybės šventė, taigi žmonės, užuot ėję į darbą, gali aplankyti artimųjų kapus.
Dar pernai gyventojai per Vėlines turėjo keturias poilsio dienas, mat tarp savaitgalio ir antradienį minėtos Visų Šventųjų dienos įsiterpusi darbo diena buvo perkelta į kitą šeštadienį.
Bet šiemet darbo dienų, įsiterpiančių tarp valstybės švenčių ir savaitgalių, kilnojimo praktikos atsisakyta, nors tai būdavo proga žmonėms pasidaryti trumpas atostogas ir, pavyzdžiui, išlėkti į užsienį.
Šį pakeitimą inicijavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, motyvuodama noru suvienodinti reguliavimą viešajama ir privačiame sektoriuose. Mat poilsio dienų kilnojimas buvo taikomas tik valstybės įstaigoms, o verslas galėjo laikytis savų taisyklių. Be to, kiekviena poilsio diena biudžetui kainuoja nemažus pinigus.