Respublikinė Šiaulių ligoninė sulaukė itin daug dėmesio po to, kai paaiškėjo, kad nusižudė čia dirbusi jauna medikė. Tuomet prabilta ir apie mobingą, kurį esą patyrė ne tik ji, bet ir nemažai kitų šios ligoninės darbuotojų.
„Vienodai elgiamasi visais atvejais“
R.Mažeika sakė, kad jis esą darė viską, ko reikia tokiais atvejais: buvo sudaromos darbo grupės, išklausomos visos suinteresuotos šalys ir priimamos kolegialios išvados.
„Noriu pasakyti, kad vienodai elgiamasi visais atvejais, ne tik šituo, kai gaunami tarnybiniai pranešimai. Visi sprendimai priimami vadovaujantis teisės aktais.
Ligoninė taip pat yra gavusi prašymą pateikti informaciją policijai, Valstybinei darbo inspekcijai, informacija yra ruošiama. Galiu patikinti visus, kad niekas labiau nėra suinteresuotas kuo greitesniu ištyrimu kaip visa ligoninės administracija“, – kalbėjo direktorius.
Jo teigimu, turbūt kyla klausimų ne tik apie šį konkretų atvejį, bet ar ligoninėje yra psichologinių, bendravimo problemų. „Neabejotinai atsakymas yra taip. Ligoninė yra labai didelė, dirba čia daugiau nei 2 tūkst. žmonių, jie labai skirtingi. Apie kai kuriuos atvejus mes sužinome, apie kitus, deja, nežinome“, – sakė R.Mažeika.
Jis tvirtino, kad nors labai liūdna dėl šios skaudžios nelaimės, tačiau mato ir norą pasinaudoti situacija, išlieti savo nuoskaudas.
Ragino laukti išvadų
Direktorius tvirtina, kad ligoninėje vyko daug pokyčių, bet tai buvo būtina. Keitėsi medicinos skyrių vadovai. Jo teigimu, ne visi pritarė pokyčiams, dabar esą tai matoma viešojoje erdvėje.
„Raginu visus, kuriems svarbi ligoninės ateitis, palaukti išvadų. Šiandien sunku atskirti teisiuosius ir neteisius. Kartu noriu pabrėžti, kad išmokę skaudžias pamokas turėsime visi siekti, kad keistųsi organizacijos kultūra ir čia dirbantys galėtų drąsiai išsakyti problemas ir būti išgirsti“, – kalbėjo R.Mažeika.
Raginu visus, kuriems svarbi ligoninės ateitis, palaukti išvadų. Sunku atskirti teisiuosius ir neteisius.
Respublikinės Šiaulių ligoninės Teisės skyriaus vedėja Indrė Masiulienė teigė, kad iš gyvenimo pasitraukusi medikė buvo atleista iš darbo „vadovaujantis Darbo kodekso 58 straipsniu“: „Buvo nustatyta, kad savo veiksmais pažeidė eilę teisės aktų ir padarė šiurkštų darbo pareigų pažeidimą.“
Paprašyta patikslinti, kas tai yra, I.Masiulienė sakė, kad ligoninė negali komentuoti konkrečių poelgių ir tyrimo eigos. „Tyrimą atlieka daug institucijų ir jos tikrai pateiks išvadas“, – tiek paaiškino Teisės skyriaus vedėja.
Ligoninės direktorius teigė, kad mirusi gydytoja nebuvo pagerbta ligoninėje pastatant jos nuotrauką, uždegant žvakę, vadovaujantis Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis.
„Aš nemanau, kad tai yra pats geriausias būdas, kai ligoninėje dega žvakutės, yra gedulas. Žvakutės paprastai dega kapinėse, ligoninėje to neturėtų būti. Čia yra ligoninė, aš įsivaizduoju, kaip jaučiasi pacientai, ateinantys artimieji. Aš manau, taip neturėtų būti“, – apie toliau prie ligoninės degančias žvakes pareiškė R.Mažeika, pripažindamas, kad tai gal yra protestas.
Trauktis minčių neturi
Medikės artimiesiems, kurių kontaktus turėjo, užuojauta buvo pareikšta, sakė ligoninės direktorius, esą kitų kontaktų jie tiesiog negavo. Todėl užuojautą išreiškė per žiniasklaidą. Laidotuvėse administracijos atstovai nedalyvavo.
Paklaustas, ar lieka eiti pareigas, R.Mažeika teigė, kad yra samdomas vadovas, tad dirbsiąs ir atliks savo pareigas, kaip įsivaizduoja geriausiai. Esą jis dirbs tol, kol išlaikys valdžios pasitikėjimą.
Direktorius taip pat sakė lauksiąs tyrimų išvadų, todėl dabar ne laikas kalbėti ir apie skyrių vadovų nušalinimą.