Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2015 04 20

Po lietuvių žingsnio ESBO būstinėje gali įsižiebti „parodų karas“

Po Lietuvos ir Ukrainos bandymo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) būstinėje atidaryti parodą apie Krymo aneksiją, Austrijos sostinėje Vienoje esančiuose rūmuose gali įsižiebti „parodų karas“, sako organizacijos generalinis sekretorius.
ESBO atstovai Rytų Ukrainoje.
ESBO atstovai Rytų Ukrainoje. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija kovo mėnesį pareiškė, kad neleidusi atidaryti ambasadoriaus Petro Vaitiekūno nuotraukų parodos, ESBO tapo „Rusijos užgaidų įkaite“. Nuotraukose užfiksuota karinė technika be atpažinimo ženklų, „žalieji žmogeliukai“, užimantys valstybinius pastatus.

ESBO generalinis sekretorius Lamberto Zannieras pirmadienį paaiškino, kad parodos atidarymą sustabdė, nes po Rusijos protestų jis norėjo pasikonsultuoti su valstybių atstovais.

„Parodos Hofburgo rūmuose visuomet buvo paremtos konsensusu. Tai niekaip nesusiję su pačiu Krymu, nes organizacijos pozicija yra aiški. Aš pats esu sakęs, kad Krymo aneksija yra neteisėta ir neatitinka ESBO principų“, – interviu BNS sakė L.Zannieras.

„Esmė, kad tai buvo paroda prieš šalį, kuri aneksavo Krymą. Be abejo, ši šalis reagavo ir pasakė – jei atsisakome konsensuso principo, tai mūsų teisė rengti savo parodas apie neonacizmą ESBO erdvėje, fašizmo aukas Donbase ar bet ką kitą“, – prisiminė ESBO vadovas.

„Pajutau, kad gali prasidėti parodų karas. Todėl prieš patvirtindamas norėjau su visais pasikonsultuoti, nes šie klausimai nėra reguliuojami. Ir dauguma šalių pasakė – ką gi, jei tai bus parodų karas, tebūnie. Taigi tai ir turėsime ateityje. Kitą parodą rengia Rusijos Federacija apie Didįjį Tėvynės karą. Paskyrėme tam patalpas. Ateityje parodos bus labiau politizuotos“, – sakė L.Zannieras.

Jis sakė, kad po konsultacijų P.Vaitiekūno nuotraukų parodai buvo uždegta žalia šviesa, bet „jie ją surengė kažkur kitur ir ji nebegalėjo vykti čia“.

Lietuvos URM teigė, kad paroda Vienoje siekė atkreipti ESBO atstovų dėmesį į neteisėtą Krymo pusiasalio okupaciją ir aneksiją ir su tuo susijusius žmogaus teisių pažeidimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos