Pernai pristatytai estų sukurtai programėlei „Smart ID“ toliau sėkmingai didinant klientų skaičių, kai kurie Seimo nariai žada domėtis, ar tam įtakos neturėjo ir Registrų centro sprendimai.
Esą Audito komitetas arba Antikorupcijos komisija turėtų pasidomėti, senieji ar naujieji strateginės valstybinės įmonės vadovai galbūt taip susilpnino Registrų centro pozicijas elektroninio parašo rinkoje, kad tuo akimirksniu pasinaudojo verslas.
Antikorupcijos komisijos pirmininkas, susipažinęs su LRT tyrimo medžiaga, žada šį klausimą kelti jau artimiausiame posėdyje. Vitalijus Gailius sako, kad jei Susisiekimo ministerija nerodys iniciatyvos, inicijuos, kad Registrų centro sprendimus nagrinėtų teisėsauga. Ši turėtų narplioti, ar senoji Registrų centro valdyba nepiktnaudžiavo galbūt specialiai sudarydama sąlygas valstybei prarasti rinkos dalį.
„Net neabejoju, kad režisavo buvusi ir šiandien nebedirbanti vadovybė, kuri surengė slaptą operaciją, kad atsakomybė kristų dabartiniam vadovui. Tai vyko ne per du mėnesius, o vadovaujant žmonėms, kurie galėjo jaustis kaip namuose ir darbinti gimines, jaučiant, kad aukso era baigiasi. Tai elementari slapta operacija, mano nuomone“, – LRT TELEVIZIJAI sakė Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius.
„Kai kurios valstybinės įmonės paslaugos, kurias jinai atlieka dėl to, kad užgarantuotų laiku paslaugų teikimą, reguliuojamą kainą, gali būti monopolizuotos, nes valstybė gali nustatyti tam tikras kainų „lubas“, arba gali sumažinti kainą suteikiamoms paslaugoms. O dabar savotiškai yra atsisakoma valstybės paslaugų, kurios yra būtinos visuomenei arba kitiems juridiniams asmenims“, – apie Registrų centrą sakė Seimo LSDDP frakcijos seniūno pavaduotojas Algirdas Butkevičius. Anot parlamentaro, kyla grėsmė, kad Lietuvoje dominuojantys skandinaviški bankai monopolizuos ir elektroninio parašo rinką, todėl gyventojams ši paslauga gali brangti.