Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį nagrinėjo buvusios sekretorės telefonininkės skundą dėl pripažinimo jos atleidimą neteisėtu ir grąžinimo į darbą. Tačiau teismui jau antrą kartą teko atidėti bylos nagrinėjimą – šį kartą į posėdį negalėjo atvykti naujasis A.Cudak advokatas Kęstutis Čilinskas.
Pasak ieškovės, dabartinis jos ieškinys tikslintinas.
Strasbūro teismas pernai kovą nusprendė, kad atsisakydama nagrinėti teismuose savo pilietės skundą dėl jos atleidimo po lytinio priekabiavimo skandalo Lietuva pažeidė Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos garantuojamą jos teisę į teismą.
EŽTT nusprendė, kad Lietuva A.Cudak turės sumokėti 10 tūkst. eurų (34,5 tūkst. litų) moralinei ir materialinei žalai atlyginti.
A.Cudak neteko darbo Lenkijos ambasadoje po lytinio priekabiavimo skandalo, kurį tyrė ir Lietuvos lygių galimybių kontrolierė.
Pasak A.Cudak, byla į Lietuvos teismus pateko 1999 metų pabaigoje, tačiau visos instancijos jai buvo nepalankios.
„Praradau viską gyvenime, dėl to kreipiausi į Strasbūrą. Laukiau devynerius metus“, – žurnalistams po posėdžio sakė pareiškėja.
Ji džiaugėsi, kad vis dėlto EŽTT jai buvo palankus.
„Jie (ambasada – BNS) manė, kad jie turi imunitetą ir gali viską, o Lietuvos teismai, kaip nustatė Strasbūro teismas, peržengė visas ribas, atmesdami mano bylą“, – kalbėjo moteris.
Lenkijos ambasadai atstovaujantis advokatas Audrius Aničas žurnalistams sakė, kad ambasada nesutinka su pateiktu ieškiniu, tačiau neatmeta galimybės ginčą išspręsti taikos sutartimi.
„Lenkijos ambasada su ieškiniu nesutinka. Aš nenoriu detalizuoti kodėl, nes atsiliepimą mes esame pateikę, jis yra byloje. Mes iš principo nesutinkame pripažinti atleidimo iš darbo nepagrįstą“, – sakė advokatas.
Anot jo, Lenkijos ambasadoje šiuo metu dirba tik du žmonės, kurie dirbo ir tuomet, kai moteris buvo atleista, tačiau tai neturėtų apsunkinti proceso.
A.Cudak neteko darbo Lenkijos ambasadoje po lytinio priekabiavimo skandalo, kurį tyrė ir Lietuvos lygių galimybių kontrolierė.
Lietuvos teismai atsisakė nagrinėti moters ieškinį prieš ambasadą, nes Lenkijos užsienio reikalų ministerija pasirėmė diplomatiniu imunitetu. Stasbūro teismas nutarė, kad šioje byloje nebuvo galima taikyti diplomatinio imuniteto.
Kaip teigė A.Cudak, jai buvo pranešta, kad yra atleidžiama dėl pravaikštų, nors pati tvirtino, jog jos į darbovietę neįleisdavo.