Anot jos, tai būtina padaryti, kad nepasikartotų Kauno situacija, pranešė Nacionalinės teismų administracija.
Bus patikrinti 1 526 praėjusių metų apylinkių ir 51 apygardų teismuose patenkinti prašymai dėl paleidimo iš įkalinimo įstaigos anksčiau laiko. Taip pat bus peržiūrėti 584 apygardų teismų nepatenkinti teikimai dėl lygtinio paleidimo.
Penktadienį per Teisėjų tarybos posėdį taip pat siūlyta dėl nuteistųjų lygtinio paleidimo iš įkalinimo vietų bylų nagrinėjimo praktikos analizės sudaryti tarpžinybinę darbo grupę, kurioje dalyvautų ir Teisingumo ministerijos atstovas.
Šių metų sausio pabaigoje Kauno apygardos teisme kilo skandalas, kai paaiškėjo, kad Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Arvydas Stankus galėjo suklastoti dviejų kolegų parašus nutartyse dėl lygtinio paleidimo.
Ikiteisminį tyrimą dėl šio įvykio pradėjusi Generalinė prokuratūra pranešė, kad anksčiau laiko galėjo būti paleisti mažiausiai penki nuteistieji.
Kartu su A.Stankumi dirbę Kauno teisėjai Kęstutis Dargužis ir Regina Cemnolonskienė tvirtino, jog priimtos nutartys nesutampa su tuo, kas parašyta pačiose nutartyse – esą teisėjų kolegija buvo nusprendusi atmesti apeliacinius nuteistųjų skundus dėl lygtinio paleidimo, tačiau rezoliucinėse dalyse parašyta, kad skundai yra tenkinami, taip pat ant tokių nutarčių galėjo būti suklastoti teisėjų parašai.
Dėl šio įvykio atsistatydino Kauno apygardos teismo pirmininkas Albertas Milinis.