Pareigūnai darbe mirti nenori. Ir neturėtų. Tai puikiai supranta policijos įstaigų vadovybė.
Spalio 10 d. surengtame nuotoliniame pasitarime su policijos įstaigų vadovais aptarti sveikatinimo ir fizinio rengimo sistemos tobulinimo klausimai. Kalbėta apie dabartinę sistemą, galimus trumpalaikius ir ilgalaikius sprendimo būdus.
Kaip žinoma, šis aktualus pasitarimas surengtas reaguojant į dramatiškas pastarojo meto netektis Šiaulių policijos bendruomenėje.
Vienas pareigūnų mirė per komandiruotę Londone, kito gyvybė užgeso rūbinėje netrukus po fizinio pasirengimo testo Šiauliuose.
Šiuo metu pagal tarnybos pobūdį testuojamiems asmenims keliami fizinio pasirengimo 3 lygių reikalavimai, atsižvelgiant į veiklos pobūdį, amžių ir lytį.
Pasitarime diskutuota apie galimus pakeitimus šioje srityje, vertinant alternatyvas dėl galimybės įvesti papildomą 4 sveikatos būklės reikalavimų skiltį ir tai susieti su fizinio pasirengimo reikalavimais ar peržiūrėti esamą reglamentavimą.
Sutarta, kad ypatingas dėmesys bus kreipiamas į pačių pareigūnų nuolatinį fizinį aktyvumą, sveiką gyvenseną. Nors teisės aktai numato galimybę kiekvieną savaitę sportuoti, pastebima, kad ne visi pareigūnai naudojasi tokia galimybe, pažymima pranešime.
Sutarta, kad ypatingas dėmesys bus kreipiamas į pačių pareigūnų nuolatinį fizinį aktyvumą, sveiką gyvenseną.
Taip pat minima, kad nuo rugsėjo 14 d. policijoje atliekamas vidinis sveikatos ir fizinio parengimo sistemos auditas. Jį planuojama baigti iki lapkričio mėnesio pabaigos.
Kol vykdomas auditas, policijos instruktoriams nurodyta daugiau dėmesio skirti fizinius normatyvus laikantiems pareigūnams, ypač rizikos grupės, turintiems sveikatos problemų, įvertinti kitas svarbias aplinkybes.
Policijos generalinis komisaras nurodė, kad laikant fizinius normatyvus, policijos instruktoriai privalo turėti defibriliatorių ir kraujospūdžio matavimo prietaisą, o esant galimybei – pasitelkti mediką, kuris įvertintų būklę, arba greitosios medicinos pagalbos budėjimą.
Taip pat planuojama į šią sritį įtraukti kineziterapeutus, kitus specialistus, kurie apmokytų bei šviestų pareigūnus.
Policijos generalinis komisaras taip pat kreipėsi į visą policijos bendruomenę su prašymu pastebėjus tam tikrų rizikų, negalavimų, signalizuoti apie tai tiesioginius tų pareigūnų vadovus.
Artimiausiu metu taip pat planuojame susitikti su Centrinės medicinos ekspertų komisijos (CMEK) vadovais, aptarti sveikatos tikrinimo tobulinimo būdus.